Він вже доступний на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Тепер будь-хто може детально ознайомитися з усіма напрямами держпідтримки і до кінцевого бенефіціара побачити, хто цю фінансову допомогу отримав. Тобто інформація публічна і охоплює три останні роки.  Її можна фільтрувати за програмами, за регіонами. Крім того, ми опублікували дані про кількість отримувачів – юридичних осіб. Є інформація і в картографічному вигляді. А сортування інформації дозволяє нам в динаміці бачити лідерів або ж тих, хто відстає в одержанні держпідтримки. Загалом панель є простою у користуванні.

На дашборді є підсумкова інформація – топ 30 отримувачів, які роблять найбільший внесок в розбудову, створюють робочі місця, сплачують податки.

Цей інструмент буде корисний і для аналітичних цілей, оскільки ми можемо бачити, які тренди, галузі чи підгалузі потребують більшої підтримки.

Найважливішою ціллю для Мінагрополітики, в контексті цифровізації, є запровадження можливостей подачі заявок на державну підтримку онлайн, через механізм роботи з державним аграрним реєстром (ДАР).

Програмне забезпечення для його функціонування вже розроблено. Зараз ми займаємося технічною прийомкою програмного забезпечення і сподіваємося, що вже з 2022 року зможемо запустити цей механізм.

ДАР інформуватиме сільгоспвиробників, що відповідно до їхньої господарської діяльності вони можуть розраховувати на певну державну підтримку і звертатися через онлайн-механізм за нею.

Також механізм дозволить використовувати кошти програм підтримки сповна і уникати ситуацій, коли якась із програм була не реалізована. Оскільки сама інформуватиме аграріїв про їхню можливість отримати підтримку по напряму, який їм підходить.