Як уникнути блокування податкових накладних?
Блокування податкових накладних є перешкодою для отримання податкового кредиту, і неможливості зменшення податків надалі. Як наслідок платники ПДВ переплачують та втрачають свою репутацію.
Часто це відбувається через поспіх та необачність підприємця. Навіть одна невеличка неточність може призвести до блокування ПН, високих податків і відмов контрагентів від співпраці з вами. А також бізнес можуть віднести до переліку ризикових платників.
Хочу звернути увагу на найбільш поширені помилки та те, як уникнути блокування ПН.
Які причини блокування ПН?
Найпоширеніші з-поміж них:
- підприємство є в переліку ризикових;
- неправильно вказали код товару, одиниці виміру продукції (кг, літри і так далі) чи інші дані;
- невідповідність обсягів роботи кількості працівників;
- виявлення ризикових операцій, наприклад, коли ціна на товари чи послуги є завищеною порівняно з ринковою;
- негативна податкова історія (коли раніше допускалися порушення по сплаті податків і подачі звітності).
Підготовка податкових накладних потребує особливої уважності та ретельності. Тож наполегливо раджу скористатися професійною юридичною допомогою.
Також для спрощення процесу розгляду податкових накладних ще до їх реєстрації варто готувати таблиці даних із поясненнями й посиланнями на звітність та первинні документи. Органи ДПС протягом 5 робочих днів мають ухвалити рішення про її врахування чи неврахування. Таблиця подається в електронному вигляді, та якщо її не прийняли з першого разу, можна надіслати повторно.
Зберігайте документацію на кожну операцію (наприклад, якщо придбали тканини для одягу від постачальників), та не затягуйте з її оформленням, щоб можна було в будь-який момент надати її в ДПС.
Ризики ФОП/ ТОВ при блокуванні ПН
Якщо податкову накладну заблокували, то ви не зможете скористатися правом отримання податкового кредиту, та переплачуватимете податки. Ще вірогідність податкових перевірок стає значно вищою.
Тому постійно перевіряйте статус накладних в електронному кабінеті платника податків, своєчасно реагуйте, якщо її було заблоковано, та готуйте відповідні пояснення.
Критерії ризиковості платника податків
Ви є ризиковим платником податків, якщо систематично не подаєте фінансову звітність, не сплачуєте податки, а також за іншими ознаками, визначеними Постановою КМУ від 11 грудня 2019 року № 1165.
Якщо ваш бізнес буде віднесено до ризикових, реєстрація всіх подальших податкових накладних автоматично припиниться. Також інші контрагенти можуть відмовитися від співпраці з вами. Дана ситуація нагадує ефект доміно. Адже якщо ви взаємодіяли із ризиковим підприємством, то й самі ризикуєте таким стати.
Алгоритм розблокування податкових накладних
Ви маєте регулярно перевіряти електронний кабінет платника податків, щоб з’ясувати, який статус документа. Якщо накладну було заблоковано, отримаєте квитанцію про зупинення реєстрації, де вказано причину. Потрібно підготувати пояснення та документи в ДПС, які підтвердять, що операція реальна. Також можна оскаржити блокування до податкової чи через суд.
А щоб процес подання податкових накладних, таблиць та пояснень не був складним та напруженим, варто звертатися за професійною юридичною допомогою та послугою супроводу бізнесу. Завчасна вичитка документів до дрібниць врятує вас від репутаційних збитків і зарахування до переліку ризикових підприємств.