Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
06.02.2017, 09:54

Рейдерство. Протидія: реальні історії реальних людей

Адвокат, правник, екс-заступник Міністра юстиції

Понад рік в Україні функціонує Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

Понад рік вУкраїні функціонує Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

Це й відносно новий, але дійснопотрібний інститут довів свою ефективність не на словах, а на справі . За час роботиКомісією було скасовано тисячі  неправомірних реєстраційних дій. Середкомпаній, які вона врятувала, є корпорації зі світовим ім’ям, масштаби капіталута продукція яких для економіки України мають велике значення. Серед них відоміпідприємства: Novus Україна, UniCredit Bank, Bunge Україна, UNIQA Real Estate,агрохолдинг «Мрія» та інші.

Але вартозазначити, що Комісія покликана рятувати майно не тільки представників бізнес-спільноти,а і пересічних українців.

Хочу підкреслити , що з моменту роботиАнтирейдерського закону випадків, пов’язаних із захопленням майна, стало меншеу рази!

Паралельно Комісія Мін’юсту допомагаєповернути незаконно відчужене майно тим особам, що постраждали від поодинокихвипадків рейдерства.

Сьогодніпоговоримо про реальні історії людей, чиє майно, за їх твердженням, булонезаконно перереєстровано.  

Історія перша:

На Кіровоградщинімісцеві жителі заявили  про безпрецедентнерейдерське захоплення землі, яке відбулось у період з 20 грудня 2016 року по 20січня цього року. До рук зловмисників перейшло близько п'яти сотень земельних ділянок.Без відома самих же власників землі було проведено реєстрацію права орендиземлі на компанію «Агрі Інвест Україна».  

З відповіднимизаявами  власники паїв звернулись доМіністерства юстиції України та подали скарги до Комісії з питань розглядускарг у сфері державної реєстрації.

У незаконнійперереєстрації місцеві звинувачують трьох реєстраторів. Люди стверджують,що  відчуження землі здійснили від іменіпомерлих осіб та тих, хто на сьогоднішній день проживає на окупованій території України.

ПрацівникиМін'юсту переглянули скарги громадян, аби переконатись, що вони оформлені таподані до Комісії без порушення вимог чинногозаконодавства. Комісія зробить усе можливе задля того, аби земля повернулась до реальних, законних власників. Алескаржники повинні розуміти, що рейдерське захоплення – це в першу чергу злочин,розслідування якого – компетенція правоохоронних органів. Тому ми завждинаголошуємо на необхідності звертатися до правоохоронних органів задляподальшого розслідування справи.

Історія друга:

З  27 грудня 2016 року по 25 січня 2017 року до Комісії  Мін’юсту надійшло 24 скарги від киян з приводу незаконного відчуження їхніхквартир. Також з цього приводу до Мін’юступоскаржилась  компанія «КласикаБудівництва» щодо незаконної перереєстрації 52 квартир за тією самою адресою.  

Миоперативно організували зустріч з мешканцями, аби перевіритиправильність  оформлення їх скаргвідповідно до чинного законодавства  та максимальношвидко допомогти постраждалим. Важливо розуміти, що наказ  Комісії повинен бути юридично «бездоганним»,аби ніхто не міг оскаржити його у судовому порядку!

Скаргипостраждалих вже допущені до розгляду. Мизробимо усе, що в межах чинного законодавства, аби не дати рейдерам жодногошансу незаконно заволодіти їм неналежним майном!

Паралельно зазначу, що Мін'юст наразіпередав понад 20 пакетів документів щодо реєсраторів – танотаріусів-порушників. За нашою інформацією на сьогодні жодна причетна дорейдерста особа не потрапила за грати. Тривають слідства. Сподіваємося наоперативну та чесну роботу правоохоронних органів.

На сьогодні захист права власності - одинз ключових напрямів діяльності Міністерства юстиції. І для нас немає різниці,чи це майно великої корпорації, чи пересічного громадянина, кожен повиненпочувати себе безпечно та бути впевненим у тому, що його майно захищенеправовою та справедливою державою.   Ми набоці закону і справедливості, тому так серйозно підходимо до даної проблеми!

Я закликаю ЗМІ долучатися до процесуборотьби за майно наших громадян! Разом ми сильні, а публічний тиск на рейдерів– запорука позитивного результату. Відкрите засідання відбудеться у середу.Деталі незабаром на офіційному сайті Мін’юсту.


Останні записи