Відповідальність за порушення правил карантину
Чи виправдано запровадження карантину покаже час. Але він вже введений. Найбільших збитків вже найближчий час зазнають представники галузі масових розваг. І щоб не було спокуси перейти межу, законодавець встановив відповідальність за порушення вимог під час карантину.
Якщо, припустимо, директор кінотеатру чи розважального центру вирішить порушити карантин, то йому може загрожувати:
1. адміністративна відповідальність за ст. 42 КУпАП (штраф до 425 грн)
2. кримінальна відповідальність за ст. 325 КК України (штраф, арешт, обмеження або позбавлення волі).
В той же час варто зазначити, що в реєстрі судових рішень практики щодо порушення правил запобігання інфекційним захворюванням по таким справам майже немає.
В Києві до 31.03.2020 року введено карантин, і відповідальність може настати у випадку якщо особа порушила наступні обмежувальні заходи:
- призупинити освітній процес у закладах загальної середньої, дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти усіх типів, форм власності міста Києва;
- призупинити освітній процес у вищих навчальних закладах;
- обмежити проведення спортивних заходів на території м. Києва;
- призупинити роботу театрів, кінотеатрів, музеїв, культурно-масових заходів, тощо;
- призупинити роботу розважальних центрів;
- призупинити роботу розважальних зон в шопінг молах;
- забезпечити обмеження проведення масових заходів на території м. Києва (більше 60 осіб), до участі в заходах допускати лише осіб , які пройшли термометрію;
- забезпечити недопущення до роботи працівників підприємств та установ міста Києва з ознаками інфекційного захворювання.