Перезавантаження
Як і більшістьсвідомих, розумних людей, що мешкають у Києві, незалежно від того, чи живутьтут з діда-прадіда, чи «понаєхалі», хотів би бачити столицю дедалі більшєвропейським містом. З життєздатнимсектором житлово-комунального господарства, безпечним громадським транспортом,чесними міськими урядниками, оснащеними за останнім словом техніки навчальнимий медичними закладами, вже позатіньовим малим й середнім бізнесом, тощо.
Все це здавалосянадзвичайно близьким й реальним після зимових потрясінь: режим пав, ціннісноіншими стали пріоритети, змінилися люди. Смерть стала мовчазною клятвою українців,в тому числі й киян за справедливе й гідне майбутнє без схиблених на грошахчиновників, зрадників, гравців з команд екс-президента, екс-мера, екс-головиКМДА. «Революція змінила свідомість українців» -писали журналісти. "Революція,вочевидь, «пройшла повз» тисяч киян", - хочеться сказати зараз відносно тих виборців, які проголосувализа людину з молодої командиЧерновецького Олександра Супруненка та підтримали інертних по відношенню довласних округів та до законодавчої діяльності, нинішніх нардепів Леоніда Ємцята Дмитра Андрієвського.
Відповідно до100% опрацьованих протоколів ЦВК по виборчим округам Києва, нинішній складкиївської групи нардепів у Верховній Раді 8-го скликання виглядатиме так:
ЄвгенРибчинський(БлокПетраПорошенка)
ВіталійСташук("Народнийфронт")
БориславБереза??(самовисуванець)
ВікторЧумак(БлокПетраПорошенка)
АндрійІллєнко("Свобода")
ОлександрСупруненко(самовисуванець)
АндрійБілецький(самовисуванець)
ВолодимирАр'єв(БлокПетраПорошенка)
ОлександрТретьяков(БлокПетраПорошенка )
В'ячеславКостянтинівський("Народнийфронт")
ЛеонідЄмець(Народний фронт)
ДмитроАндрієвський(БлокПетраПорошенка)
ЮрійЛевченко("Свобода")
Щодо політичнихпартій. Завжди опозиційний Київ на цих парламентських виборах віддав перевагу політичномусоюзу керманичей України та Києва, Президента і мера, - партії Блок Петра Порошенка. Погоджуюся зтими експертами, які пов’язуютьце з довірою до Президента України Петра Порошенка та його концептуально новоюстратегією розвитку держави. Хоча, слід зазначити, що Президент має більшепрацювати над власним рейтингом, адже менше ніж за шість місяців ( з травня2014 р), його політичний рейтинг впав майже втричі - з 64.10% під часпрезидентських виборів до 23.95% для Блоку Порошенка у жовтні.
Провальними можнаназвати стратегії таких політичних брендів як «Батьківщина»,«Свобода», Радикальна партія Ляшка. Під час парламентських виборів кияниголосували за лідерів травневих виборів до Київради в’яло. Радикальна партія Олега Ляшка у травні 2014р отримала 9,2% голосів киян, а от у жовтні вже втричіменше - 3.54%."Свободу" у травні на місцевих виборах підтримали 6,49% виборців, у жовтніїї рейтинг піднявся на соті -7.10%. «Батьківщина» за п’ять місяців «наростила» рейтинг тільки в 1%: у травні це було 4,14%, насьогодні-5.22%. Практично на місці застиг проект Анатолія Гриценка «Громадянськапозиція», який у Києві у травні зібрав 3,63% голосів, а у жовтні, спільно з«Демальянсом» тільки 4.35%.
Щодо лідерів зтрійки переможців на електоральному полі Києва – політичні проекти «Народнийфронт» з рейтингом у 18.70% та «Самопоміч» - 21.39%.В даному випадку, об’єктивнимипередумовами для їх підтримки стали нові обличчя «Самопомочі» та професійна політтехнологічна робота зобранням прем’єра з «Народногофронту». Очевидно, що кияни голосували за європейське місто, яким вони хочутьбачити Київ і яким є Львів, та командумера- політика-господаря Андрія Садового. А також, за європейського прем’єра, яким рекомендував городянам «Народний фронт»Арсенія Яценюка.
Виборизакінчують, а от робота та сподівання –ніколи.