Наказом Мінкульту№212 від 14 квітня 2014 року до Державного реєстру об’єктів культурної спадщинибуло внесено Новий корпус Лічниці 1938 р. – проте лише як пам’ятку історії. НатомістьСтарий корпус, що є найдавнішою будівлею комплексу, яку разом з ділянкоюмитрополит Шептицький 1903 р, подарував лікарському закладу і саме в ній від1903 по 1938 р функціонувала перша Лічниця, у Наказі Мінкульту взагалі незгадана. Зрештою, як і Брама з огорожею, які не внесено до Реєстру нібито черезте, що не відповідають критеріям внесення до Реєстру.

 

На думку львів’ян,таке рішення Міністерства свідчить про некомпетентність та халатністьпрацівників, що готували Наказ або про їхнє сприяння інвестору-забудовникууникнути відповідальності за руйнування пам’ятки культурної спадщини.

 

Як повідомлялося,10 січня 2014 року забудовник почав руйнування пам’ятки заради зведення на нійнового житлово-офісного центру. Наразі будівля зруйнована на третину.Представники забудовника не пропускали на будмайданчик журналістів тагромадськість. Під час захисту пам’ятки було побито мого помічника Олега Короля.

 

Проти руйнівниківпам’ятки «Народна лічниця» у Львові на вул. Озеркевича, 4-а відкритокримінальне провадження за фактом умисного незаконного знищення, руйнування абопошкодження об’єктів культурної спадщини.

 

Українськийшпиталь «Народна лічниця» імені Митрополита А. Шептицького — медична установа,заснована 1903 року для надання безкоштовної лікарської допомоги вбогим хвориммешканцям Львова та усієї Галичини — без різниці віровизнання й національності.Проіснувала у 1904—1944; відновила діяльність після проголошення незалежностіУкраїни.