Влада перейнялася будівництвом Музею Л. Українки у Грузії
На моє звернення,Міністерство закордонних справ України звернулося до Кабінету Міністрів Україниз проханням передбачити кошти на будівництво нового приміщення Музею ЛесіУкраїнки в м. Сурамі (Грузія).
Щоправда, з відповідіне зрозуміло чи МЗС просить гроші на розроблення проектно-кошторисноїдокументації чи безпосередньо на будівництво Музею.
Міністерствопрозвітувало, що до кінця 2013 року за рахунок коштів спонсорів плануєтьсявиготовити проектно-кошторисну документацію на будівництво Музею Л.Українки. Самебудівництво також фінансуватиметься за рахунок спонсорів. Саме тому у зв’язку ізвідзначенням у 2021 році 150-річчя від Дня народження Л.Українки, МЗСзвернулося до Кабміну з проханням передбачити у відповідній урядовій програмікошти на реалізацію зазначеного вище проекту.
Логіка для менене зрозуміла: з одного боку Міністерство говорить, що Музей будуватиметься загроші спонсорів, з іншого - просить передбачити відповідні гроші в Держбюджеті.Мені, зрештою, все одно за які гроші буде збудовано музей Л.Українки у Грузії -за державні чи за спонсорські. Сподіваюся лише, що слова влади, яка нарештіпобачила проблему, не закінчаться словами і до 150-річчя з дня народження Л.Українки ми побачимо у Грузії оновлений музей, присвячений видатній українці.
11 липня 2013року Грузія прийняла клопотання ГО «Спілка Л. Українки в Грузії» щодобудівництва нового приміщення музею на місці старого, виділивши рішенням зборівуправи (районної ради) Хашурського муніципалітету земельну ділянку підбудівництво музею. З огляду на обмеженість державного та місцевого бюджетів,грузинська сторона не має можливості забезпечити фінансування видатків табудівництво нового приміщення музею.
Тому на сьогодніопрацьовується можливість вирішення цього питання у рамках бюджетної програми«фінансова підтримка забезпечення міжнародного позитивного іміджу України,заходи щодо підтримки зв’язків з українцями, які проживають за межами України».
За домовленістюіз місцевою владою Грузії, замовником будівництва нового приміщення музеювиступатиме товариство Лесі Українки, яке очолює колишній мер м. СураміТ.Гоголадзе.
Леся Українка – цепостать, яка об’єднує Україну і Грузію і відновлення її музею, може стати символомспоконвічної дружби між нашими народами.
Як повідомлялося,будівля ХІХ ст., в якій протягом 60 років діяв Музей Лесі України вгрузинському місті Сурамі, суттєво зносилася та має усі ознаки аварійної. Саметому, за висновками грузинського ТОВ «Прогресі», потребує заміни, бо вкладатигроші в її реконструкцію недоцільно.