Треба дозволити далеким родичам реабілітовувати жертв політ репресій!
У Парламенті зареєстрованоПроект Постанови, яким розширюється список осіб (родичів), які матимуть право ознайомитисьз справами жертв політичних репресій в Україні та ініціювати їх реабілітацію.
Ініціатором ПроектуПостанови №2283а про внесення змін до Постанови ВРУ «Про тлумачення ЗаконуУкраїни «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні» (щодо розширеннясписку родичів, що мають право знайомитись з справами жертв) є я.
Згідно нині діючоїПостанови, право на ознайомлення з матеріалами справ жертв політичних репресійв Україні та їхню реабілітацію є лише в близьких родичів (братів, сестер, дітей).Далекі родичі такого права не мають.
В той же час, требазважати на те, що політичні репресії в Україні розпочались з двадцятих років минулогостоліття – тобто майже сто років тому.
На жаль, багато людей,які стали жертвами політичних репресій померли молодими так і не встигнувшистворити свою сім’ю. Томуцілком очевидно, що в них не залишилось прямих нащадків (дітей), а були чи є лишедалекі родичі, серед яких дуже багато людей похилого віку. Через це займатисяїхньою реабілітацією, згідно нині діючих законодавчих норм виходить, що ніхтоне може. Але ж це не справедливо! Тількичерез те, що людина загинула в юному віці від кулі НКВДиста чи у сталінськихтаборах, вона ніколи не зможе бути реабілітована.
Реабілітацією жертвполітичних репресій повинна займатися держава. Але оскільки цього, поки що, непередбачає законодавство, треба дозволити будь-яким родичам жертв політичнихрепресій поновити репутацію своїх незаконно репресованих предків.
Даним проектомвносяться доповнення до чинної Постанови ВРУ «Про тлумачення Закону України «Прореабілітацію жертв політичних репресій в Україні», що передбачають розширеннясписку осіб, які мають право ознайомлюватись з матеріалами справ та реабілітуватижертв політичних репресій в Україні. Таке право буде надано не лише близькимродичам, а й всім іншим родичам та/або їх представникам.