Але річ навіть нев тім. Якщо ми дійсно хочемо боротися з бідністю, то потрібно не вилучатитермін прожитковий мінімум або замінювати його якимось іншим, наприклад,середньою зарплатою, а суттєво підвищити ту мінімальну суму, на яку народ маєжити протягом місяця.

Півроку тому,коли прожитковий мінімум складав 907 грн., Національний форум профспілокУкраїни проводив соціальний експеримент. Кілька волонтерів у різних регіонахУкраїни протягом місяця намагались прожити на суму тодішнього прожитковогомінімуму у 907 гривень. Це вдалося лише одному учаснику. В результатіексперименту та наших розрахунків виявилося, що мінімальна сума, на яку можна вУкраїні прожити місяць і не померти з голоду – 2356 грн.

Згідно збюджетом, на цей рік закладено зростання прожиткового мінімуму до 953 грн. Цеабсолютно нереальна цифра, адже з урахуванням інфляції ця сума має бути не меншніж 2500 грн. Український прожитковий мінімум, як зазначив президент, дійсноганебний. Але його треба не вилучати з бюджету, а підвищувати до реальногорівня. І тоді не важливо, як термін, до якого будуть прив’язуватися іншісоціальні витрати будуть називатися. Це може бути і «прожитковий мінімум», якце є сьогодні в Україні, чи «межа бідності», - тобто половина середньоїзарплати, - до якої прив’язується соціальна політика в Європі