Запровадження системи надання платних медичних послуг збільшить їх вартість для населення щонайменше наполовину. Такими можуть бути наслідки ініціативи міністра охорони здоров’я України щодо необхідності введення в Україні платної медицини.

Адже вже сьогодні медицина у нашій країні де-факто є платною, і гроші за неї так чи інакше сплачуються. Офіційне запровадження платних медичних послуг передбачатиме легалізацію та оподаткування цих коштів, а тому ціна за медичні послуги значно зросте, бо лише податки підвищуватимуть їх вартість на 52%.

З огляду на це, уряд, перш за все, повинен «розморозити» рівень підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери, який, за рішенням Кабміну, в цьому році повинен зупинитися на межі 4%, та забезпечити її зростання, і лише після цього впроваджувати платні медичні послуги.

По-друге, слід створити умови для розвитку страхової медицини, в тому числі законодавчі.

По-третє, необхідно залишити практику надання безкоштовних медичних послуг для тих громадян, чий прибуток є нижчим за прожитковий мінімум.

Крім того, слід зауважити, що право на безкоштовне медичне обслуговування гарантується Конституцією України, тому перехід до платної медицини має передбачати і внесення змін до Основного Закону. До цього, прийняття подібних законодавчих актів, які обмежують права громадян, є антиконституційним.