Скасовано оплату пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту
Статею 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" визначений обов'язок замовника, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, взяти участь у створенні в розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.
Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником будівництва до прийняття об'єкта в експлуатацію коштів до місцевого бюджету в розмірах, визначених органом місцевого самоврядування, але в рамках таких граничних розмірів: не менше 4% від кошторисної вартості об'єкта за будівництво житлової нерухомості та 10% - у разі будівництва нежитлової.
З 17.10.2019 р. набирає чинності Закон № 132-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні».
За цим Законом:
1. Органам, що здійснюють управління у сфері містобудівної діяльності, архітектурно-будівельного контролю та нагляду, забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, матеріальних або нематеріальних активів, у тому числі здійснення будівництва об'єкті.
2. Скасовується сплата пайового внеску у розвиток інфраструктури населеного пункту.
Такі зміни окремо набувають чинності з 01.01.2020 р.
Договори про сплату пайової участі, укладені до 01.01.2020 року, є дійсними та продовжують свою дію до моменту їх повного виконання. Протягом 2020 року замовники будівництва на земельній ділянці у населеному пункті повинні перераховувати до відповідного місцевого бюджету кошти для створення і розвитку інфраструктури населеного пункту у такому розмірі та порядку: розмір пайової участі становить (якщо менший розмір не встановлено рішенням органу місцевого самоврядування, чинним на день набрання чинності цим Законом):
- для нежитлових будівель та споруд - 4 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта;
- для житлових будинків - 2 % вартості будівництва об'єкта, що розраховується відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну житлову політику і політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.