Як народні депутати мірялися своєю ерудицією
Уже давно на українському телебаченні не зустрінеш інтелектуальних програм на кшталт «Першого мільйона», «Брейн рингу», «Найрозумнішого». Власникам каналів вони не приносять жодного зиску: ані політичного, ані комерційного. Телевізійні боси з кожним роком все більш понижують розумову планку свого телеконтенту.
Примітивні та низькопробні політичні шоу, якими рясніють ефіри більшості телеканалів, і які апелюють не стільки до «раціо» homo sapiens, як до його інстинкту, сприймаються «на вра» широкою авдиторією. І причина цього не лише в заданому телевізійному тренді, а й в тому, що потяг до знань у нашій країні настільки девальвувався, що пізнавальні телевікторини вже не викликають тієї щирої зацікавленості у глядачів, як це було ще років 20 тому.
Проте, якщо в багатьох сьогоднішніх українців і змінилися цінності та пріоритети, то, їй же бо, не може бути такого, щоб суспільні зміни повністю відбили потяг до освіти (чи самоосвіти) у цілого суспільства та на корені підтяли любов до будь-яких інтелектуальних шоу. То ж ми й постановили (звісно ж, у міру своїх сил), започаткувати нову (хай і напіваматорську) програму для українських ерудитів. Назвали її «Хто кого?» і вирішили звести в інтелектуальному герці народних депутатів.
Зізнаємося відверто: влаштовуючи інтелектуальні батли саме поміж політиками (а не, припустимо, поміж вчителями, учнями, студентами тощо), мали на меті насамперед потрафити нашій вкрай заполітизованій авдиторії. Міркували собі так: якщо вже без політики у нас і ні туди, і ні сюди, то хай вже наші парламентарі хоч в одній програмі не полощуть одне одного на чім світ, а ліпше продемонструють свою кмітливість та обізнаність у різних царинах знань.
Інтелектуальний двобій поміж членкинею фракції «Європейська Солідарність» Вікторією Сюмар та представницею «Слуги народу» Марією Мезенцевою видався доволі цікавим та захоплюючим. Не зі всіма завданнями і далеко не повною мірою вдалося впоратися обом депутаткам, але, слід віддати їм належне, над кожним питанням вони думали доволі напружено та зосереджено.
Бажаємо Вам приємного перегляду. А ще просимо, коли додивитеся це відео до кінця, повідомте: на яку кількість питань Ви відповіли правильно. Які з них викликали у Вас певні труднощі, а які, навпаки, лускали, немов горішки? Напишіть – нам справді цікаво це знати!