Листи з’їзду
Що ж, реформа української адвокатури, про яку останні роки хто тільки не говорив, таки нас спіткала.
Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (№ 5076-VI від 5 липня 2012 року) набрав чинності, і тепер українська адвокатура матиме те, чого раніше не мала. Наприклад - самоврядування.
Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України вирішила провести установчий з’їзд адвокатів України 17 листопада 2012 року в місті Києві. Початок роботи з’їзду об 11.00 год.
Де саме у Києві проходитиме з’їзд ще невідомо, і я не впевнений, що мені доведеться стати делегатом. А якщо навіть стану, хто може гарантувати, що вдасться виступити?
Тому, за прикладом відомого класика, я вирішив завчасно написати з’їзду листи.
Кажучи чесно, я не надто високої думки про українську адвокатуру в цілому.
Адвокати наші у більшості своїй не є еталоном освіченості і доброчесності. Але на жаль, суспільство кращої адвокатури поки що не заслужило. Та хочеться вірити, що ми зможемо у не надто далекому майбутньому зрозуміти критичну важливість адвокатури для побудови суспільства, у якому буде комфортно жити.
Подумайте, чи є серед країн, що їх називають цивілізованими, розвиненими, "золотим мільярдом" і т.п., хоча б однієї країни зі слабкою адвокатурою і бідними адвокатами? Та ото ж... Хочете жити добре, потурбуйтесь, щоб у країні була сильна, незалежна і багата (бо у яка незалежність у бідності), адвокатура.
До з'їзду ще є час, тому я планую потихеньку публікувати адресовані колегам і всім зацікавленим свої думки про наступне:
- що таке українська адвокатура, якою вона є і якою має стати;
- чому не варто було змінювати закон про адвокатуру і чому тепер необхідно усіма силами боротися за належну реалізацію норм нового закону;
- спільні інтереси адвокатської спільноти і суспільства, як їх захистити;
- чому за послуги адвоката слід платити і хто має відшкодувати клієнту витрати на правову допомогу;
- для чого адвокатам самоврядування;
- ще щось, що до з'їзду спаде на думку.
Не маю особливих ілюзій не буду загадувати скільки колег-адвокатів прочитають мною написане і тим більше скільки підтримають.
Головне - сказати, що думаю.
Обговорення у групах Facebook: