Шукати по болотах свою флягу, спальний мішок та наколіники з сьогоднішнього дня не треба
Коли-небудь я напишу окрему книгу на кшталт «Аліса в країні див», але вона буде називатись: «Пригоди Дани в Міністерстві оборони». І це буде книга жахів. Бо на кожному етапі проходження цього документу мені казали: в тебе нічого не вийде. 3 місяці свого життя я витратила, щоб пропхнути крізь бюрократичні нетрі зміни до 232 наказу. Наказ юстований.
Ще раз. Норма 1: інвентарна броня та каска.
Норма 2: інвентарна броня, каска, навушники та ще 11 позицій з 45, але вони дуже специфічні і використовуються лише ССО та ДШВ і то, далеко не всіма. Все інше повертати не потрібно. При переміщенні військовослужбовця в межах ЗСУ та ДССТ інвентарне майно записується в речовий атестат та переміщується з військовослужбовцем.В цьому місці я поставлю собі галочку в карму.
Але піду далі. Зараз ми активно працюємо над зміною номенклатури речового майна по родах військ. Я відчуваю іспанський сором, за те, що досі авіація у нас має літати в одязі того століття, яке ще дуже добре горить. Наразі робочі групи створені по всім родам військ. Ми маємо забезпечити військових безпечним, якісним, сучасним речовим майном. Та переставати закуповувати за кошти платників податків те, чим наші військові не користуються. І це буде ефективним використанням грошових коштів. Бо якщо купити фляги навіть по 5 гривень, більше ними користуватись не стануть.
І так, хлопці, шукати по болотах свою флягу, спальний мішок та наколінники відсьогодні не треба. Чи все вже змінено і ідеально? Ні. Маємо змінити номенклатуру, строки користування, і знову будемо вносити зміни. Але зміна номенклатури та технічних умов - довга дорога, яку осилить той, хто йде.
Зміни у Наказ Міноборони №232 від 29 квітня 2016 р. внесені Наказом Міноборони №654 від 1 жовтня 2024 р. та зареєстровані Мін'юстом 16 жовтня 2024 р.