Скільки донатити грошей, щоб було достатньо?
За 5 місяців війни, благодійність для українців перетворилася із необов’язкової статті видатків на справжню звичку. Для багатьох на таку ж звичку, як і чистити зуби зранку. А хтось зараз донатить навіть частіше, ніж чистить зуби…
Українці вже встигли зібрати кошти на байрактари, на пікапи для фронту, на безпілотники, на берці для солдатів та тепловізори. Війна згуртувала усіх від волонтерів та бізнесів, що тепер віддають частину прибутків на підтримку ЗСУ до звичайних українців, які перераховують посильні суми щоразу, коли бачать запит на допомогу у сторіз.
Проте все ще є ті, хто стримується від благодійних внесків через сумніви. Здебільшого причини такі: “у мене немає достатньо багато грошей для внеску”, “мій внесок нічого не змінить”, “10 гривень не важливі”.
Тож давайте разом розберемося у тому, скільки треба донатити грошей, аби це було ефективним. Є кілька правил:
• Донатьте розумно. Перевіряйте тих, кому відправляєте кошти. Це має бути авторитетна благодійна платформа, фонд чи знайома вам людина.
• Виділіть конкретний місячний бюджет на благодійність. Незапланова емоційні витрати згодом викликають стрес, тому з міркувань емоційної безпеки треба мати рамки того, скільки можна витратити. Краще точно знати, скільки ви можете витратити 100, 500 чи 1000 гривень на місяць.
• Підпишіться на регулярні платежі для фондів. Найбільшу частину вашого благодійного бюджету мають становити регулярні підписки. Саме вони дають можливість фондам планувати свою діяльність, об’єми допомоги та закупівель. Регулярні платежі знімаються автоматично, тому не потребують додаткових нагадувань.
• Правило 10 гривень. Допомагайте маленькими сумами. Значно ефективніше 10 разів надіслати по 10 гривень різним благодійним фондам чи ініціативам, ніж 1 раз перерахувати 100 гривень і більше нікого не підтримувати. Правило 10 гривень дає можливість бути залученим до вирішення більшої кількості проблем і така сума може бути посильною для абсолютно кожного українця.
• Поширюйте інформацію про фонди чи благодійні збори. Якщо ви вже перерахували на збір 10 гривень, але вам все ще здається, що зробили надто мало, то обов’язково поділіться інформацією про збір у сторіз чи пості. Адже навіть якщо лише одна ваша подружка перерахує ще 10 гривень, то це вже на 10 гривень більше, ніж було до цього.
Ви не зможете рятувати життя, допомагати нужденним та бути ефективним, якщо віддаватимете останні гроші з банківської картки. Але якщо робитимете маленькі внески часто та підтримуватимете багато фондів чи ініціатив, то це точно щодня наближатиме нас до перемоги. Ми живемо у час кризи, тому просто зобов’язані дбати про ефективне використання власних коштів.