Відмова у реєстрації ТМ. Чому ні. 01
Не можна реєструвати ТМ, які суперечать публічним нормам моралі. Здавалося б, все просто, якщо ти не використовуєш лайку, то це до тебе не відноситься. Але ж ні. Навіть така назва як «IN GOD WE TRAST» (правда в Росії) зазнала поразки – і Відомство, і Апеляційна палата, і навіть суд відмовив у реєстрації цієї ТМ. А у нас? А у нас – без проблем зареєстрована (свідоцтво вже не є дійсним, то якщо комусь треба – спробуйте).
А от ТМ СУЧКИ – зареєстрована ТМ. Тому що тут наголос припадає на останню букву. Такий собі своєрідний тест – ви собаковод чи дендролог, залежно від того який наголос ставите.
Я розважаюсь тим, що слідкую за поданими заявками, як кажуть «на грані фола», наприклад:
"ХУДИ" (рос.), а може щось інше. Нерозбірливо написано (до речі – поки спостерігала – зареєстрували).
«Зубы москаля» (рос.) – також відноситься до цієї категорії для відмови, оскільки висловлює негативне відношення до цієї нації (відмовили).
«Халява» - в Росії була відмова, оскільки є жаргонним словом і використовується в перекрученому значенні, спотвореній мові. У нас є така зареєстрована ТМ:
Народ одразу підхоплює вислови гарантів і депутатів, у нас подана на реєстрацію ТМ: «ЗДАЙТЕ КЛЮЧ! РОЗРАХУЙТЕСЬ ЗА МІНі БАР!» (с), а в РФ подана заявка: «ДЕНЕГ НЕТ, НО ВЫ ДЕРЖИТЕСЬ» (с).
Ще часто «натрапляють» на цю статтю при подачі ТМ з інших країн або в інші країни, коли є питання у перекладі ТМ (не мені вам розказувати про блакитну воду «BLEU WATER» або «BLEDINA» (дитяче харчування, якщо не здогадалися). А також незнання традицій, про які при розробці логотипа не подумали. Наприклад, в країнах Африки прийнято зображувати те з чого складається продукт, так як не всі можуть читати, і Gerberовський рожевощокий малюк на упаковці може повергнути в шок.
Тому хай не вичерпається, як то кажуть, фантазія заявників.