Невдовзі проценти британським кредиторам оподаткуватимуться
Нещодавно відбулося підписання Протоколу між Урядом України та УрядомСполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії про внесення зміндо Конвенції між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства ВеликоїБританії і Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування тазапобігання податковим ухиленням стосовно податків на дохід і на приріствартості майна (Конвенція).
Відповідно до підписаного Протоколу, ставка оподаткування процентів за Конвенцієюпро уникнення подвійного оподаткування між Україною та Великобританією збільшитьсяз 0% до 5%. Також збільшаться ставки оподаткування роялті та дивідендів.
Великобританія маєрепутацію держави, що надійно захищає права інвесторів. У поєднанні зможливістю оподатковувати виплати процентів з України за ставкою 0%,Великобританія здобула популярність в Україні як одна з оптимальних юрисдикційдля боргового фінансування українського бізнесу, як за допомогоювнутрішньогрупових позик, так і шляхом залучення коштів на міжнародних ринкахкапіталу.
Допоки зміни доконвенції не набрали чинності, в українських платників податків є часрозглянути та обрати інші інструменти для звільнення процентів відоподаткування, зокрема, ті, що передбачені безпосередньо Податковим кодексомУкраїни і про які ми згадували в одній з попередніх публікацій.
При застосуванні інструментів,що передбачені Податковим кодексом, зберігається можливість не оподатковуватипроценти в Україні при їх виплаті нерезиденту. Більш того, для застосуваннятаких інструментів, на відміну від згаданої конвенції між Україною таВеликобританією, не висувається вимога до нерезидента бути бенефіціарнимвласником процентів, які виплачуються з України.