Різке підвищення цін на газ для населення і тарифів на житло-комунальні послуги примусило  більше 6,5 мільонів українських родин стати одержувачами житлових субсидій, на які в державному бюджеті на цей рік передбачено 71 млрд. грн. (для порівняння у 2014 році на цілі було витрачено 6,2 млрд.грн., тобто збільшення видатків майже в 12 раз!).

В Уряді за словами Гройсмана обговорюється чергове підвищення ціни на газ для населення майже на 65% до 11 грн за один куб.м. ...
Проте, чиновники розуміють, що це призведе до суттєвого збільшення кількості отримувачів житлових субсидій з нинішніх 6,5 млн. родин до 8 млн, а може і до 9 млн домогосподарств!  Це потягне відповідне збільшення бюджетних видатків на субсидії.

Тому на часі стало прийняття урядової постанови N 329,  яка вступила в силу з 1 травня цього року.  Як проговорився один з урядовців головною метою цієї постанови є скорочення кількості  субсидіантів  на 20% …

Ця постанова ускладнює умови отримання субсидій і розширює  підстави для відмови.  Зокрема, домогосподарствам житлова субсидія не призначається:

1)    Якщо  родина має  жилову площу  більше 120 кв.м для квартири чи 200 кв.м для будинку… при чому чиновників не турбує ні місце розташуваня, ні відповідно ринкова вартість ;

2)    Якщо в складі домогосподарстві будь-хто володіє транспортним засобом молодше 5 років… чиновників не хвилює чи це представницьке авто чи бюджетний Ланос;

3)    Якщо у складі родини є особи 18 років і старше у яких відсутні офіційні доходи, або дохід менший за мінімальну зарплату  (тимчасово непрацюючі, заробітчани…);

4)    Будь-хто у складі домогосподарства протягом року витратив на покупку чи послуги 50 і більше тисяч гривень… при чому чиновників не хвилює цільове призначення витрачання грошей -  чи на заходи енергозбереження  житла чи лікування – субсидію не дадуть:

5)    Якщо є заборгованість понад два місяці за житло-комунальні послуги, управління багатокварним будинком, що перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів (340 грн).

Якщо за словами міністра соцполітики пана Реви родин яких можно віднести до категорій 1) і 2) – тисячі,  проте тих хто родин що підходить під категорію 3)  - мільйони  і саме по ним буде нанесено основний удар (одних тільки заробітчан по експертним оцінкам від 5 до 7 млн.).

Тобто основною жертвою Постанови  N 329 стануть мільйони родин в яких є чи тимчасово непрацюючі чи заробітчани!

Показаво, що за інформацією джерел в секретаріаті Кабміну профільний віце-прем”єр-міністр Павло Розенко виступив проти цих змін…

Згадайте, як спочатку урядовці запрошували населення  до масового отримання  житлових субсидій і радісно звітували, що субсидіантів щороку стає все більше… тепер так само радісно повідомлять, що скоротять кількість субсидіантів не менш ніж на 20%.

Як пишуть  у соцмережах:  Спочатку щедро роздавали, потім немилосердно забирали!