STEM-хаби – рятівне коло для освіти України в умовах війни
На допомогу освіті приходять технології, які дають можливість забезпечити не тільки нагальні потреби, а й зробити вагомий крок до освіти майбутнього.
Говорити будемо про STEM-хаби, як рятівне коло для громад по всій Україні.
По-перше, STEM-хаби з необхідним обладнанням, стали хіба не єдиною можливістю для учнів отримати практичні навички у галузі науки, техніки, інженерії та математики.
STEM-хаби є базою для дистанційної освіти для внутрішньо переміщених сімей, в яких немає технічного забезпечення для навчання.
STEM-хаби допомагають молоді у підготовці до успішного працевлаштування, формуючи навички професій XXI століття. Крім того, практичне навчання з використанням високотехнологічного обладнання сприяє популяризації інженерно-технологічних професій серед молоді.
Діяльність STEM-центрів та хабів забезпечує можливість спільної роботи педагогів, молоді, викладачів ВНЗ і науковців для підняття освіти на новий рівень.
Заняття в STEM-хабах в умовах війни допомагають також підтримати психологічний стан учнів та студентів, які через війну покинули свої домівки або продовжують навчання в постраждалих регіонах.
Розвиток STEM-освіти - це позитивна сучасна тенденція, яка передбачає технологізацію навчання та формування ключових компетентностей якісно нового рівня.
Але варто зазначити, що технологічний пріоритет в освіті потребує значних коштів, яких наразі недостатньо для забезпечення STEAM-хабів необхідним обладнанням та для підготовки кваліфікованих тренерів та тьюторів.
Місцеві бюджети "не витягнуть" на собі повне фінансування створення хабів у громадах. Звісно, є приклади роботи хабів за бюджетні кошти і заклади освіти роблять все можливе для підтримки функціонування STEAM-хабів, виділяючи приміщення, оплачуючи роботу тренерів та тюторів цих хабів. Але залишається потреба у фінансуванні розвитку національної мережі STEAM-хабів як центрів змішаної освіти.
Питання про необхідність залучення міжнародних та українських донорів для розвитку STEAM-хабів в Україні наразі гостро актуальне, тому ми продовжуємо діалог з міжнародними партнерами про співпрацю.
Які на вашу думку є шляхи розв'язання цього питання?