Питання оцінки ефективності діяльності місцевого депутатського корпусу завжди було актуальним. Ну не завжди місцевим мешканцям видно чим займається їх місцевий депутат і куди ж він витрачає свої мільйонні депутатські фонди.

І ось нещодавно побачив звіт депутата, де він хвалиться що зробив для людей зупинку, і тепер тут зупиняється громадський транспорт, але ж ніхто про це не знає…

Ніхто не дякує…

Замислившись, прокрутив у голові останні міські активності:

- Відбулося багато перейменувань вулиць, іноді настільки багато що місцеві мешканці питають що це за вулиця та чиїм ім’ям її назвали…

- Міські депутати занадто збільшили свої депутатські фонди, наприклад у Запоріжжі на початку 2022 року у порівнянні з минулим роком розмір фонду зріс вдвічі – з 1 до 2 мільйонів гривень на кожного депутата міської ради…

- Депутатам щорічно тепер слід звітувати про напрямки використання своїх депутатських фондів, та і взагалі про свою річну активність…

- К слову додати, що ніхто так не звітує про справжні напрямки витрачання депутатських фондів як ресурс https://www.chesno.org...

- Плюс іноді місцеві ЗМІ трохи працюють під вибори… Ну не про всіх, проте ярко та з прізвищами, припущеннями та фотографіями…

Одним словом намалювалася така собі модель.

Якщо у кожному виборчому окрузі обрати одну велику вулицю та й перейменувати її ім’ям обраного мажоритарника чи закріпленого рішенням сесії міського депутата. Це взагалі можна робити одним рішенням сесії, на кшталт: «Закріпити депутата Бубенцова О.О. за 13 виборчим округом та перейменувати вулицю Кірова на вулицю Бубенцова…»

Ну і так по усім…

Тепер вже не тільки депутату зрозуміло хто має освітлювати та ремонтувати цю вулицю. Тепер усі знають хто це! Хто такий Бубенцов, що його ім’ям назвали цілу вулицю… Самі проголосували!

Тепер логічним виглядатиме табличка: Ця зупинка побудована за кошти депутатського фонду депутата Бубенцова О.О.

Лампочка Ілліча вже не актуальна. Тепер кожен новий світильник на районі можна називати Лампочка Бубенцова!

Далі можна проводити конкурс на краще утримання іменних депутатських вулиць. Якщо вулиця Бубенцова виглядає краще за інші (1 місце), то природно його депутатський фонд можна трохи і збільшити, і це тепер виглядатиме природно…

Тут можна пожартувати і про депутатські приймальні, раніше на вулицях були такі собі будки для полісменів, що слідкували за порядком, так їх тепер можна відродити на іменних вулицях, і прямо там можна проводити депутатські прийоми… Йдеш ввечері собі додому, а у будці світло лунає, Бубенцов працює…

Тут тільки головне, щоб громадськість слідкувала, щоб ці добродії не будували собі пам’ятники при житті позаду будки десь на площі…

А так в цілому ідея вельми приваблива…

Тепер частина кожного виборчого округу щодня бачить «покращення» на власній вулиці, тобто на що витрачаються сплачені ними податки; публічний звіт стає суто номінальним, бо і так усім усе видно; і децентралізація влади стає наочна…

Про децентралізацію можна написати окремий опус, однак чим при такій моделі буде займатися Міський Голова, вже можна замислюватися…