Автор
Адвокат, правник, екс-заступник Міністра юстиції
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов Адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава Децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь жкг жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику Интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера Киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація Майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука Нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко Парламент партия регионов ПДВ персонал податки Податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее Україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк
Кнопки

Система, яка знає про Вашу декларацію, думки й життя більше, ніж Ви

17.10.2017 08:12
Технічний прогрес диктує свої правила. Незалежно від того, подобаються вони нам чи ні, ми повинні за ними грати. Арістотель говорив про те, що жити поза межами соціуму може лише нелюд або надлюдина. Якщо ми з Вами у ці дві категорії не потрапляємо та є залежними від технологій, законів і, навіть, електронного декларування, необхідно вміло використовувати можливості, які з’являються завдяки технічному прогресу. Паралельно важливо розуміти, як боротися з новими загрозами, що є наслідками цього прогресу.

Единый налог: как сделать так, чтобы «в выигрыше» были все?

05.09.2017 08:53
Плательщики единого налога – это уникальное явление в мировой практике налогообложения. Такую систему придумали в свое время для достижения единой цели - вывести из тени малый бизнес. Но воспользовались этим моментом и большие предприятия. Когда прогрессивная шкала налога на доходы физических лиц была 40%, систему начали применять и крупные игроки. А почему бы и нет? Выглядела вся эта история вполне законно. Цена вопроса – 200 гривен в месяц.

Виконувати обов'язки чесно. Або як знайти зраду там, де її немає

26.07.2017 10:54
Думаю, ні для кого не секрет, що українському законодавству до досконалості… дуже далеко. Колізії, неоднозначність та суперечливі тлумачення – наші реалії. Згадайте, як декілька спеціалістів однієї і тієї ж державної структури просили Вас заповнити ідентичний документи по-іншому? Згадайте ситуацію, коли один юрист стверджував, що вчинити ту чи іншу дію – неможливо, адже це суперечить закону. У той же момент юрист, який має офіс у сусідньому будинку, запевнив Вас, що документи відповідають вимогам законодавства та готовий в рамках чинного законодавства супроводжувати Вашу справу.
теги:

Адміністративний збір: хто може «не платити»?

15.06.2017 12:55
Аби кожен знав та був готовий сплатити необхідну суму під час державної реєстрації! Сьогодні розвію міфи про плату за надання послуг у сфері державної реєстрації. Розберемось, хто звільняється від сплати адміністративного збору та у яких випадках. Законодавчо визначено перелік тих осіб, хто офіційно звільняється від будь-яких матеріальних витрат під час державної реєстрації.

Рука на пульсі. Відповідальність невідворотна

03.06.2017 13:47
Що необхідно для вливань коштів у приватний сектор українського бізнесу? 2 складові - простота у веденні бізнесу та впевненість у завтрашньому дні - надійний захист права власності. Ці два елементи - це новий рівень інвестування у вітчизняну економіку. Для залучення іноземних інвестицій Міністерство юстиції реалізувало кардинальні зміни у сфері державної реєстрації.

Як зареєструвати структурне утворення партії (без статусу юр.особи)?

23.05.2017 09:39
Ми будуємо демократичне, громадянське суспільство, тому стрімко і помітно зростає роль політичних партій, які покликані представляти та реалізовувати інтереси різних соціальних верств шляхом представництва їх у органах влади. За останні два роки в Україні було зареєстровано та почало функціонувати більше політичних партій, ніж за попередні 10 років. Кожна з них – це громадське формування покликане сприяти формуванню і вираженню політичної волі українців.

Реєстрація нерухомості. 6 актуальних питань

05.05.2017 10:09
Процес державної реєстрації нерухомості – сфера, яка ніколи не втрачає своєї актуальності. Щоденно отримуючи коментарі та повідомлення на своїй сторінці у Facebook я вирішив комплексно відповісти на найпопулярніші питання, які отримую від українців. Отже, розпочнемо!
теги:

Здорова конкуренція – якісні послуги: історія про знищену монополію

20.04.2017 08:57
Мін’юст знищив корупцію і монополію у сфері реєстрації нерухомості та бізнесу. З 2016 року ці функції були передані нотаріусам, органам місцевої влади та акредитованим суб’єктам. Сьогодні коротко про тих, хто уповноважений реєструвати нерухомість і бізнес – про акредитованих суб’єктів реєстрації нерухомості та бізнесу.
теги:

Перші результати контролю у сфері державної реєстрації

05.04.2017 09:46
Існує два важливих аспекти, що сприяють інвестуванню в українське виробництво, нерухомість, розвиток економіки та бізнесу. Перший - легкість ведення бізнесу. Другий — захист права власності. З початку минулого року Міністерство юстиції звільнило 2000 державних реєстраторів, натомість передало їх повноваження 10000 незалежним від Мін’юсту реєстраторам. Завдяки цьому нам вдалося подолати корупційну складову процесу, покращити рівень здорової конкурентності та якості надання адміністративних послуг.
теги:

Як отримати Електронний цифровий підпис? Частина 1

11.03.2017 11:07
Коли світ живе в режимі он-лайн, у населення з’являються нові можливості. А разом з новими можливостями – нові потреби. Сьогодні можливо здійснити безліч дій в юридичній та банківській сферах в он-лайн режимі, не виходячи з дому. Але для левової частки цих операцій необхідно мати електронний цифровий підпис. Тому сьогодні презентую покроковий алгоритм для отримання ЕЦП або як його іноді називають – сертифікат ключа.
теги:

Як світ перейшов в он-лайн?

02.03.2017 11:27
За статистичними даними, що опублікував Міжнародний союз електрозв'язку у 2016 році кількість користувачів всесвітньої мережі Інтернет збільшилася на 10% порівняно з попередніми роками і сягає 3,8 млрд осіб. А це 51% від населення Землі (згідно з даними ООН у 2016 році населення світу перевалило позначку 7,4 млрд людей). І ця тенденція зростає не те, що кожного дня, а буквально кожної години.

Рейдерство. Протидія: реальні історії реальних людей. Частина 2

15.02.2017 19:22
У попередньому блозі я розповідав поодинокі історії незаконного захоплення та перереєстрації майна людей, які звернулись до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Сьогодні - про результати розгляду цих двох резонансних справ та про те, що буде далі.

Рейдерство. Протидія: реальні історії реальних людей

06.02.2017 09:54
Понад рік в Україні функціонує Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.
теги:

Як діяти, коли Ваша квартира чи дача частина кооперативу?

20.01.2017 17:52
Попередньо у своїх блогах розповідав як реєструють різні види нерухомості: земельні ділянки, будинки, споруди та об’єкти, будівництво яких досі не завершено. Сьогодні ж розповім як Вам зареєструвати Ваше майно, якщо воно є частиною кооперативу.
теги:

Нотаріат: чому відтепер нотаріуси працюватимуть чесно?

17.01.2017 19:13
Нотаріат – сфера, з якою щороку стикається левова частка українців. Нотаріус, особа, що посвідчує договори на великі суми та від правомірності дій якої залежить багато, повинна бути бездоганно підготовленим фахівцем. Ні для кого не секрет, як отримували свідоцтва нотаріуси за «попередників» та яким чином регулювалося питання діяльності нотаріату в Україні. Усі наслідки такого підходу ми відчували у попередні роки: публікації про недобросовісних нотаріусів, що «віджимали» майно українців, періодично з’являлися у пресі.
теги:

Коли нерухомість з обтяженням зареєструють?

12.01.2017 17:35
Раніше у своєму блозі я розповідав, коли і чому Вам можуть відмовити у реєстрації майна. Однією з причин, чому Ви почуєте «ні» - є наявність обтяжень. Сьогодні ж розповім, коли, незважаючи на наявність обтяжень, нерухомість все ж таки зареєструють.

Державний виконавець у ролі реєстратора

04.01.2017 09:21
З 2016 року виконавці здійснюють функції державних реєстраторів. Законодавством визначено, що державний виконавець, приватний виконавець – у разі державної реєстрації обтяжень, накладених під час примусового виконання рішень, а також у разі реєстрації припинення іпотеки у зв’язку з придбанням за результатом прилюдних торгів нерухомого майна, що є предметом іпотеки, виступає у ролі державного реєстратора.

Як позбутися статусу підприємця

27.12.2016 09:08
У попередньому блозі розповідав про те, яким чином набути статусу фізичної особи - підприємця та реалізувати своє право на підприємницьку діяльність.

Антирейдерський закон: зміни. Частина сьома і остання

19.12.2016 19:46
Сьогодні говоримо про два масштабних закони – «Атланти» у сфері державної реєстрації. Так, мова йдеться про закони "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань". Або як їх ще називають: «Про реєстрацію нерухомості» та «Про реєстрацію бізнесу».

Антирейдерський закон: зміни. Частина шоста

09.12.2016 20:53
В моєму традиційному блозі продовжую розглядати нормативно-правові акти, які змінив та доповнив Антирейдерський закон. Сьогодні пропоную розібратись одразу у декількох законах, що стосуються громадських об’єднань.

Антирейдерський.Частина п’ята: ЗУ "Про електронний цифровий підпис"

02.12.2016 16:40
П'яту публікацію свого постійного тематичного блогу стосовно нововведень Антирейдерського закону присвячую тлумаченню змін в Законі України «Про електронний цифровий підпис».

Антирейдерський закон. Частина четверта: Закон України «Про нотаріат»

23.11.2016 11:32
У своїх попередніх публікаціях я розповідав про зміни, які вніс Антирейдерський закон до кодифікованого законодавства. Сьогодні поговоримо про конкретні нормативно-правові акти. Розпочну із Закону України «Про нотаріат».

Антирейдерський закон: зміни. Частина третя: Цивільний кодекс

18.11.2016 10:54
Сьогодні розповім, які статті Цивільного кодексу були скориговані положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності».
теги:

Антирейдерський закон: зміни. Частина друга

14.11.2016 17:49
Антирейдерський закон впровадив ряд суттєвих змін, що покликані зменшити кількість «помилок», пов’язаних з державною реєстрацією. Відтепер за «неуважність» доведеться платити відповідно

Антирейдерський закон: зміни. Частина перша: Кримінальний кодекс

09.11.2016 11:21
Антирейдерський закон впровадив ряд змін у ключові кодекси та закони України. Сьогодні презентую нововведення у Кримінальному кодексі, що покликані посилити відповідальність за рейдерство.
теги:
 [1]  2  >>      (2)