Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
07.09.2017 18:01

Заява щодо захисту права на життя та здоров'я

Український політичний діяч, суддя, доктор наук у області філософії, академік. Народний депутат України 2-го, 3-го, 4-го, 6-го скликання

Заява Партії захисників Вітчизни щодо реальних загроз національній безпеці України, внаслідок порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, конституційного права громадян на життя, охорону здоров'я та медичну допомогу

Заява Партії захисників Вітчизни щодо реальних загрознаціональній безпеці України, внаслідок порушення Конвенції про захист правлюдини і основоположних свобод, конституційного права громадян на життя, охорону здоров'я та медичнудопомогу  

5 вересня 2017 року                                                                        м.Київ

 

Три роки після РеволюціїГідності життя громадян стало ще гірше, а заклики деяких міністрів-волонтерів«зруйнувати стару хату й будувати нову», створюють загрози здоров’ю й життю Українського Народу.

В Партії захисників Вітчизни проаналізували ситуацію,яка склалася в галузі охорони здоров'я й прийшли до висновку, що такий стан справ загрожує національнійбезпеці України, порушує Конвенцію про захист прав людини і основоположнихсвобод, конституційного права громадян на життя, охорону здоров'я та медичнудопомогу, як такого, що веде до геноциду Українського народу.

Констатуємо,що на сучасному етапі розвитку суспільства погіршення здоров'я УкраїнськогоНароду стало загальнодержавною проблемою.

Станомздоров'я населення Українитурбується вже навіть міжнародна спільнота. Дійшло до того, що кілька роківтому ЮНЕСКО оголосило Україну„…Країною вимираючого етносу?.

Всесвітня організація охорониздоров'я 1 вересня 2015 року заявила, що в України склалась катастрофічнаситуація в медичній сфері.

Статтею 2 Конвенції про захистправ людини і основоположних свобод передбачено, що право кожного на життяохороняється законом.

Відповідно до статті 3 Основного Закону передбачено, що людина, її життя і здоров'я ... визнаються в Україні найвищою соціальноюцінністю. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність.

Статтею 49 Конституції встановлено, що  кожен має право наохорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування.


Держава створює умови для ефективного ідоступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних ікомунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно;існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвитковілікувальних закладів усіх форм власності.

Загрозами національним інтересам і національній безпеці України відповіднодо статті 7 Закону України "Про основи національної безпеки України"відноситься криза системи охорониздоров'я і соціального захисту населення і, як наслідок, небезпечне погіршеннястану здоров'я населення; поширення наркоманії, алкоголізму, соціальниххвороб.

Сучасний стан здоров’явикликає велике занепокоєння в Українському суспільстві.

Хочемозазначити, що до такого стану охорони здоров'я доведено не за останній рік.Проте, надзвичайно кричущою, навіть критичною, виявилась цьогорічна ситуація вданій сфері, чого не було за всю історію незалежності України.

Зазначаємо, що однією з основних причин такого становища єпризначення на посаду некомпетентного, непрофесійного в.о. очільникаМіністерства охорони здоров'я Супрун Ульяни.

Вітчизняна охороназдоров'я ніколи не була в такому жалюгідному стані, як при сьогоднішньомукерівництві. Влада обмежила бюджетне фінансування медицини, але навіть виділенікошти не використовуються для порятунку життя людей. 

Зазначаємо, що все це більше нагадує позбавленнявід баласту, яким Уряд вважає соціально-незахищене населення. Схоже на злочин,який скоюється щодо малозабезпечених громадян, зокрема, жителів сільськоїмісцевості.

Як повідомилав.о. Міністра охорони здоров’я першим етапом «реформи» буде запровадженняелектронної системи ( E - Health ) охорони здоров’я.

Першим продуктом E-Health станеелектронний реєстр лікарів і пацієнтів. У МОЗ вже публікують демо-версіюдизайну сайту. Міністерство проголошує, що електронний реєстр лікарів іпацієнтів запрацює за 2 місяці.


Ніхто не звертає уваги на те, що створеннятаких реєстрів суперечить законодавству України, тому що частина друга статтi32 Конституції України не допускає збирання, зберігання, використання тапоширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків,визначених законом, i лише в інтересах національної безпеки, економічногодобробуту та прав людини.


«Кожен лікар отримуватиме фінансування віддержави за кожного пацієнта або родину: приблизно від 800 до 1000 гривень закожного пацієнта в рік. Пацієнт може на власний розсуд вибирати лікаря, і це не обов’язково має бути за місцемпрописки. Коштами, які лікарі отримуватимуть від держави, вони мають праворозпоряджатися, як вважають за потрібне: можуть купити собі квартиру, а можутьпридбати якісне обладнання чи найняти медичну сестру і оплачувати їй зарплату –зазначила У. Супрун.


У сусідній Білорусії бюджет виділяє намедицину 350 доларів теж у розрахунку на одного громадянина. Натомістьамериканка Уляна Супрун «ощасливлює» українців лікуванням за ?800-1000 гривень( в межах 35 доларів).


А нещодавно все суспільство стало свідкомскандалу, коли проти в.о. Міністра охорони здоров’я виступив відомийукраїнський кардіохірург, директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров ірізко розкритикував роботу чиновників Міністерства охорони здоров’я і главивідомства Уляни Супрун, поклавши на них відповідальність за десятки смертейгромадян України. «Ви є членами уряду сорокамільйонної європейської країни –України. Безвідповідальність заяв, непродуманість рішень, авантюризм у стратегіїрозвитку – ось, що ми бачимо в останні місяці роботи МОЗ», – зазначив Тодуров.


Він підкреслив, що програма щодосерцево-судинних захворювань передбачала закупівлю на 364 млн. грн.. витратнихматеріалів швидкої дії, які могли врятувати десятки тисяч життів, але закупівлятак і не була проведена Міністерством охорони здоров’я. «Ви не провели цюзакупівлю. Я абсолютно відповідально заявляю (і можу це повторити в суді), ваша недбалість забрала більше життівукраїнців, ніж війна за останні роки. Ви розумієте свою відповідальність(зокрема і кримінальну) за халатне ставлення до своїх обов’язків? І це тількиза програмою ССЗ. Що казати про інші?


Ви, здається, вирішили лікувати онкологіюпрофілактикою? Ваш заступник, Лінчевський, заблокував роботу Інституту серця.Не підписав жодного офіційного документа за останні 4 місяці. Уже четвертиймісяць він відмовляє нам у відкритті філій в Донецькій та Луганській областях,де населення і військові взагалі залишилися без кардіохірургічної допомоги. Цепросто знущання над людьми. Ви особисто відмовили нам у програмі «штучне серце»(представленої в ролику привітання Президента, як найкраще досягнення України в2016 році) навіть після звернення до вас кількох народних депутатів. Ви –урядовці, яких ми найняли на роботу – відгородилися від фахівців новою охороноюі просто фізично не пускаєте нас у будівлю МОЗ! Водночас ведете себе, яканіматори в дешевому турецькому готелі!!! І вам смішно? Після стількох смертейз вашої вини? Біжіть, поки я не подав на вас до суду», – резюмував Тодуров.


І всіх – і лікарів, і пацієнтів дуже насторожуєфакт, що реформа комунальної медицини розпочалася із «Швидкої допомоги», якатепер буде існувати без лікарів. Зараз згідно положенню про бригаду екстреної(швидкої) медичної допомоги існують лікарські та фельдшерські бригади.  


Фахівці впевнені, що запропоновані керівникомміністерства новації лише збільшать смертність. Існують діагнози, наприклад,набряк легенів, інсульт, інфаркт, больовий шок, при яких парамедики не маютьправа проводити заходи термінової реанімації.

Медичні заклади районного та місцевогорівнів знаходяться на межі виживання. Існуючий розподіл медичних субвенцій врайонних лікарнях не забезпечує щомісячних видатків, що тягне за собоювиникнення постійної заборгованості. При цьому, не було здійснено жодних спробперегляду розподілу медичної субвенції з Державного бюджету в залежності відпотреби лікувального закладу. У зв’язку з постійною незабезпеченістю позаробітній платі в лікарнях змушені переводити працівників на неповний робочийдень або ж звільняти їх.

Кричущою є ситуація, яка виникла в Інститутіочних хвороб і тканинної терапії В.П. Філатова НАМН України, який є провідноюустановою України, щорічно оперує понад 15 тисяч хворих і обслуговує більше 160тисяч хворих, має позитивні результати лікування – 99,1%.

Саме до фахівцівІнституту Філатова сьогодні направляють постраждалих в зоні так званої «АТО».

Клініка має єдине в Україні відділення очноїонкологічної патології.

Відділеннядитячої офтальмології – єдине в Україні займається лікуванням ретинобластоми(злоякісної пухлини ока).

Однаккатастрофічне недофінансування призвело до скорочення штату майже в двічі. На2017 рік установа недоотримала загалом більше 80% від обрахованої потреби, втому числі за захищеними статтями «заробітна плата» та «витрати на комунальніпослуги недоотримано майже 60%.

Таке скороченняштату потягне за собою необхідність скорочення ліжкового фонду, що станенаслідком скорочення пацієнтів. Тобто майже половина ( більше 7000) пацієнтівлишиться без допомоги і це обернеться для них вироком – інвалідністю, втратоюзору, сліпотою.

В Україніпогіршення зору на шостому місті за поширеністю. В Україні щорічно реєструютьсяв середньому 4,5 тисячі інвалідів по зору. В реаліях же кількість незрячих іслабкозорих значно перевищує даний показник, а прогнози – невтішні. Неважкопідрахувати, що лише на незрячих інвалідів, що їх зареєстровано в минуломуроці, Держава витрачає більше 33 мільйонів грн.

В результатімедичної «реформи» всі, хто мають проблеми із зором будуть змушені звертатисядо приватних клінік, орієнтованих  навиконання офтальмологічних операцій, що забезпечують високу рентабельність,однак складні, запущені очні хвороби, як правило, не лікують.

Люди, яківтратили зір, за результатами дослідження, порівнюють себе з неживими, притому, що майже 80% інвалідів в Україні – люди працездатного віку.

В той час, коли лікування таких страшних хворобяк рак, туберкульоз та інших результатів може не дати, то сліпоти можна уникнути в 80% випадків.

Аналогічна ситуація виникла в Інституті Шалімова,який отримав всього 10 % від необхідного фінансування, але проводить  близько 8 тисяч складних операцій за рік. Іальтернативи цій клініці в Україні немає.

В Національному інституті фтизіатрії тапульмонології ім. Яновського ситуація катастрофічна через відсутністьдержавного фінансування в той час, коли країною розповсюджуєтьсятуберкульоз, 

Така ж критична ситуація з фінансуванням вінститутах Амосова, Ромоданова, Стражеска. Усі на межі закриття.

Абсурдною єідея вирішення питання фінансування галузі за рахунок скорочення працюючих. Це при тому, що забезпеченість кваліфікованимимедичними кадрами в районних лікарнях і так складає не більше 70%.

Відсутні кошти на виплату законодавчо встановленихнадбавок та доплат відповідно до законів України «Про боротьбу іззахворюваннями на туберкульоз», «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Неконтрольованезростання цін на медикаменти та невідповідність виділення коштів на ці статтіпризвело до  зменшення об’єму закупівлілікарських засобів в стаціонарних відділеннях районних лікарень. На деякіпрепарати ціни зросли у 2–4 рази. Внаслідок цього, медичні заклади в переважнійбільшості не мають мінімального набору ліків.

Кинутонапризволяще хворих з важкими хронічними хворобами, трансплантованими органами,які постійно потребують життєво-необхідних ліків, якими раніше забезпечуваладержава. Потребує терміновогоприскорення затвердження порядку відшкодування вартості препаратів інсуліну.

На кінець липня поточного року відміжнародних спеціалізованих організацій не надійшло лікарських засобів імедичних виробів за кошти державного бюджету 2016 року на суму 2,1 млрд грн,або 62,4 % до перерахованих коштів. За рештою напрямів поставки взагалі не розпочато.Закупівлі за кошти державного бюджету 2017 року ще не починалися, незважаючи нате, що державним бюджетом на цю мету виділено 5,9 млрд. гривень.

За даними аудиту, Міністерствоохорони здоров’я не забезпечило належної організації використання закупленихліків. У закладах охорони здоров'я та на складах державного підприємства"Укрвакцина" перебувають лікарські засоби, у яких закінчився термінпридатності, на десятки мільйонів гривень. 

Відсутність вакцин від правця, сказу, кашлюкупризводить до зростання смертності як серед дорослих, так і серед діток.

За перше півріччя 2017 року МОЗ нарахували 962випадків кору в Україні. Це більше ніж в 20 разів вище, ніж в минулому році.Останнім часом загальної статистики кору Міністерство не оприлюднювало, алеповідомлення з областей свідчать, що захворюваність продовжує стрімко зростати,двоє дітей вже померли від кору. Померлі діти, як і більшість з тих, хтозахворів, не були щеплені від кору.

Через відсутність ботулінічноїсиворотки в лікарнях різко зріс рівень смертності людей, які захворіли на цюнедугу.

Україна продовжує лідирувати за показниками материнської смертностісеред інших країн Європи.  За даними міжнародного оцінювання у 2015 році в Україні було120 випадків материнської смертності, в той час як у сусідній Польщі – 12,Румунії – 56, а у Німеччині – 42.

ЮНІСЕФ зазначає, щоУкраїна продовжує лідирувати за рівнем смертності матерів та немовлят середінших країн Європи. За даними міжнародного оцінювання у 2015 році, в Українібуло зафіксовано 120 випадків материнської смертності, в той час як у сусіднійПольщі – 12, Румунії – 56, а у Німеччині – 42.

Відмічаємо,що такого порушення Конституції України, законів,  цинізму й наглості ще ні один Уряд за часнезалежності собі не дозволяв.

Нещодавно у парламенті227 карток змінили ст. 49-ту Конституції України під виглядом так званоїмедичної реформи, а насправді зробили черговий крок до знищення українськогонароду. Запам’ятаймо прізвища всіх негідників — вони підлягають Народномутрибуналу! Здивувала позиція «Самопомочі», яка підтримала брутальне порушенняКонституції і Регламенту: непрофільний комітет Л. Денісової доповідав замістьпрофільного О. Богомолець!

Вважаємо, щонадалі  перебування Ульяни Супрун на посаді в.о. Міністра охорониздоров’я України є неможливим і таким, що суперечить інтересам держави ісуспільства.

Не громадянка України —в. о. міністра У. Супрун має бутивидворена за межі України. Маючи в народі прізвисько «пані смерть», вона євідповідальною за тисячі смертей. 

Саме п ід час її очільництва ми констатуємо різке збільшення дитячоїй материнської смертності.

Партія захисників Вітчизни, з метою усунення загрознаціональній безпеці, унеможливлення зниження рівня здоров'я, геноцидуУкраїнського народу, підриву довіри з боку населення до органів влади,відновлення порушених конституційних прав громадян України, ВИМАГАЄ відПрезидента та Верховної Ради України:

1. НЕГАЙНОпоновити дію статті 49 Конституції України в повному обсязі, відсторонити відзайманої посади в.о. Міністра охорони здоров'я Уляну Супрун та її заступників,як непрофесійних, некомпетентних та таких, що не відповідають займаним посадамта провести перевірку діяльності вказаних осіб із подальшим направлення доГенеральної прокуратури;

2. ТЕРМІНОВОпереглянути кадрову політику з метою унеможливлення в подальшому призначеннятаких непрофесійних, некомпетентних "спеціалістів";

3. Припинити експерименти в охороні здоров'я, які перетворилися вексперименти над людьми;

4. Здійснитиусіх можливих заходів до забезпечення рівня охорони здоров'я УКРАЇНСЬКОГОНАРОДУ з метою унеможливлення вимирання Українців як нації, створити належніумови для роботи медичних працівників, унеможливити відтік фахівців за межіУкраїни  

Сподіваємось,що й Верховна Рада, й Президент України є дійсно представниками УкраїнськогоНароду та унеможливлять вимирання Українців.

 

Зповагою,

Голова Партії захисниківВітчизни                                                                           КармазінЮ.А.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net