Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
19.08.2016 18:51

Хто винен у зриві е-декларування

Український політичний діяч, суддя, доктор наук у області філософії, академік. Народний депутат України II-го, III-го, IV-го, VI-го скликання

Хто винен у зриві е-декларування.

Заслужений юрист України Юрій Кармазін в ефірі радіостанції Голос Столиці пояснив, з чиєї вини система електронного декларування не запрацювала в повноцінному режимі, а також спрогнозував, чи дороблять її до 1 вересня.

До 31 серпня Держспецзв'язку повинна доопрацювати перші три модуля програмного забезпечення системи електронного декларування. Про це повідомила голова НАЗК Наталія Корчак.
Відповідне рішення було прийнято в ході робочої наради у президента Петра Порошенка з питань запуску системи електронного декларування. Держспецзв'язку належить усунути недоліки, допущені компанією-розробником програмного забезпечення, і видати до 31 серпня атестат відповідності комплексної системи захисту інформації Єдиного державного реєстру декларацій.
За словами Корчак, президент при цьому підкреслив, що для повноцінного функціонування системи Єдиного державного реєстру декларацій створена належна законодавча база, і ніякі технічні проблеми не можуть зривати стратегічно важливий для держави план і перешкоджати твердій політичній волі боротися з корупцією.
Глава НАЗК додала, що міністр фінансів Олександр Данилюк заявив про готовність ініціювати оперативне рішення по фінансуванню робіт із забезпечення четвертого і п'ятого модулів системи електронного декларування. Роботу над цими модулями Держспецзв'язку має виконати самостійно в стислі терміни.
Чи вийде доробити систему електронного декларування в вищевказані терміни, в ефірі радіостанції Голос Столиці спрогнозував заслужений юрист України Юрій Кармазін.
Як ви думаєте, чи допрацюють чи до 1 вересня систему електронного декларування?
— Шум здійнявся, тому що зараз чиновники будуть відповідати за неналежне внесення інформації і такий рівень електронного декларування нібито через те, що нема сертифікації. Заява від 17 серпня посольств країн-членів ЄС в Києві щодо запуску цієї електронної системи підняла все на надзвичайно високий рівень. Мені здається, що це все сталося через те, що не все добре в так званому НАЗК. Ми наплодили цих органів, а я переконаний, що НАЗК мав входити структурно в НАБУ, і тоді було б менше і органів і цієї шумихи.
Експерти про зв'язок Е-декларування, безвізового режиму і траншу МВФ
Якими можуть бути наслідки такої реакції евроспільноти?
— По-перше, нічого тут страшного поки що не сталося. І ця заява прийнята в тестовому режимі, але все одно люди несуть відповідальність, бо закон існує, закон підписаний президентом ще 17 березня 2016 року і опублікований. Через те я не бачу великої складності тут і Держспецзв'язку просто свою значимість підвищує щодо видачі сертифікату. Юридична сила у цього документу є, це по-перше. По-друге, обов'язок для сертифікації тільки недавно почав здійснювати Держспецзв'язку. Ми знаємо, що зривалися і сайти Пентагону, демократичної партії в США, і так далі. Треба робити роботу, а не багато говорити про це.
Леонід Євдоченко каже, що це не формальність, на цьому навмисне зараз акцентують увагу.
— Це перестраховка, мені здається, з боку керівництва Держспецзв'язку . І коли така поважна інституція, як представництво посольств країн-членів ЄС, що звинувачує НАЗК фактично в обмані... Безперечно, якісь недоліки будуть в ПО, безперечно, будуть стосуватися інтеграції з іншими реєстрами. Все це хвороба росту. Але говорити про тестовий режим не можна, треба говорити про повноцінний режим і запускати електронне декларування в повноцінному режимі, і нічого сьогодні комітети не можуть вирішити, що б там зараз не обговорювалося, тому що рішення приймає тільки ВР. Все інше це говорильня, якою займаються постійно зараз на комітетах. Спуск пару. І це нічого не дає.
Хто акцентує увагу на тому, що немає сертифіката, від чого нібито і виникли проблеми?
— Я думаю, що тим, хто робить такі заяви, якраз і вигідно. Все ж таки такі проекти робляться на пожертвування представництв європейських країн.

Нагадаємо, директор компанії «Міранда» Юрій Новіков підтвердив, що система електронного декларування, розроблена підприємством, дійсно була запущена в експлуатацію, але фактично ніяких правових наслідків від порушення правил декларування не буде.
А експерт Центру антикорупційних досліджень та ініціатив Transparency International Сергій Ярошенко на 106 FM заявив, що подача самої декларації не викорінить корупцію, не змінить менталітет нашої нації, цим повинні займатися і СБУ, і нова поліція. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]