Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.06.2016 17:05

Резолюція Коаліції позапарламентських партій щодо руйнування банків

Український політичний діяч, суддя, доктор наук у області філософії, академік. Народний депутат України II-го, III-го, IV-го, VI-го скликання

Резолюція Коаліції позапарламентських політичних партій і громадських організацій України щодо руйнування банківської системи.

Коаліція позапарламентських політичних партій та громадських організацій України, як і увесь Український Народ, надзвичайно стурбована через ситуацію в банківському секторі, що призводить до підриву довіри з боку населення, відтоку капіталів та інвестицій, що склалася внаслідок невиконання вимог статей 99, 100 Конституції України .

Звертаємо увагу Президента та Парламенту на необхідність термінового формування Ради НБУ, оскільки відсутність даного органу позбавляє контролю за проведенням грошово-кредитної політики країни та аналізу наслідків її впливу на соціально-економічний розвиток нашої держави. Така ситуація загрожує масштабними проблемами в економіці України.

Зазначаємо, що внаслідок необдуманих дій керівництва Держави, призначення некомпетентного Голови Національного банку України та невжиття відповідних заходів до призначення членів Ради НБУ, які втратили свої повноваження ще 10 вересня 2015 року, негативні явища, які відбулися на валютному ринку, набули катастрофічних форм, призвели до зубожіння Українського народу в три рази, банкрутства 78 банків України або понад 40% діючих на 01.01.2014 банків. В результаті, українська банківська система втратила понад 435 млрд. грн. активів, що складає приблизно 22% ВВП. Так зване «очищення банківської системи» перетворилось у її руйнацію, яка тепер блокує відновлення економіки, наповнення держбюджету, зростання бізнесу та добробуту громадян. Вважаємо, що ефективність реформування та регулювання банківської системи України не може оцінюватись кількістю ліквідованих банків.

Відповідно до статті 100 Конституції України Рада Національного банку України розробляє основні засади грошово-кредитної політики та здійснює контроль за її проведенням.

Таким чином, внаслідок не призначення членів Ради Національного банку України не здійснюється належним чином контроль за проведенням грошово-кредитної політики, внаслідок чого кожному громадянину України завдано матеріальної шкоди через здешевлення національної валюти – гривні.

Руйнівна практика знищення національної банківської системи створює суттєве навантаження на Державний бюджет країни.

Вважаємо, що така безконтрольна діяльність Національного банку України не може залишатися без належного реагування з боку Президента України та Верховної Ради України 8-го скликання.

Допущене необґрунтоване дуже різке падіння обмінного курсу гривні, непрозоре використання коштів Національного банку України, злочинна бездіяльність та недбалість посадових осіб Національного банку України щодо ситуації на валютному ринку України, відсутність належного запобігання спекулятивним валютним операціям комерційних банків за рахунок коштів Національного банку України, які надавалися для забезпечення ліквідності (рефінансування) комерційних банків, вивід вказаних коштів в офшори, у сукупності призвели до злісного невиконання Національним банком України своєї основної конституційної функції щодо забезпечення стабільності грошової одиниці України – гривні.

Констатуємо, що перебуваючи на посаді Голови Національного банку України Гонтарева В.О . грубо порушила вимоги статті 99 Конституції України.

Зазначаємо, що після призначення на посаду Голови НБУ В. Гонтаревої 19 червня 2014 року курс долара по відношенню до гривни становив: офіційний Національного банку України – 11,85 грн/дол., міжбанківський – 11,90 грн/дол., а станом на сьогоднішній день Нацбанку – 24, 94 грн/дол.

З метою ліквідації існування загроз основам національної безпеки Коаліція позапарламентських політичних партій та громадських організацій ВИМАГАЄ від Президента України та Верховної Ради:

1. НЕГАЙНО звільнити Голову Національного банку України В. Гонтареву із займаної посади за непрофесійність та некомпетентність, незабезпечення стабільності грошової одиниці України, знецінення національної валюти, підрив авторитету банківської системи, руйнації банківської системи в цілому;

2. Негайно призначити Членів Ради Національного банку України замість тих, що втратили свої повноваження ще 10 вересня 2015 року;

3. Вжити невідкладних заходів до відновлення довіри до банківської системи та платоспроможності банків, що доведені до банкрутства, порушених конституційних прав вкладників цих банків;

4. Звернутися до Генерального прокурора України щодоневідкладного проведення розслідування діяльності посадових осіб Національногобанку України, зокрема злочинної бездіяльності та недбалості щодо забезпечення стабільності грошової одиниці України, у тому числі через рефінансування банків-банкрутів , та відсторонення на час розслідування від виконання службовихобов’язків Голови Національного банку України Гонтаревої В.О. та її заступників.

Сподіваємось, що й Верховна Рада, й Президент України є дійсно представниками Українського Народу та унеможливлять настання надзвичайно тяжких наслідків для нашої Держави.

З повагою,

В.о. Голови Координаційної Ради

Коаліції позапарламентських

політичних партій та громадських

організацій України Юрій Кармазін

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]