Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
22.03.2019 12:19

З пустого в порожнє або Як НАБУ шукає винних для відбілення власної репутації

Эксперт ОО "Фонд общественной безопасности"

Чим подалі від оприлюднення інформації про корупційні скандали в "Укроборонпромі", тим більше робиться спроб відвернути увагу від головних фігурантів справи та розпорошити відповідальність.

Скандал в оборонній сфері став причиною гучних розслідувань Національного Антикорупційного Бюро України. Проте, є підстави вважати, що НАБУ приймає антидержавницькі рішення замість  виконання своїх робочих обов’язків. Складається враження, що керівництво НАБУ стало не правоохоронним органом, а інструментом політичного тиску на одних та відведення уваги від інших. Тих, хто був замішаний в скандалі з Укроборонпромом. Адже Крім самих Гладковських та їх друзів, в корупційній схемі фігурували і самі правоохоронні органи, в тому числі і саме НАБУ.

У розслідуванні журналістів згадувалися два детективи НАБУ - Дмитро Литвиненко та Олег Борисенко, через яких друзі сина Олега Гладковського за гроші вирішували проблеми пов’язані з діяльністю компаній-прокладок. Проте залишається питання чому Луценко не розслідує 4 кримінальні справи по детективу Литвиненко, в тому числі і справу про державну зраду, де доведено нанесення його діями шкоди Україні.

Самим Литвиненком під час роботи в НАБУ було написано десятки запити в різні країни в тому числі і Індію, щодо компаній які відмовилися з ним працювати і в результаті чого було зірвано більше десяти контрактів в оборонній сфері, чим нанесено значні збитки бюджету країни, а по самому Литвиненку відкрито 3 кримінальні справи в різних органах (номера кримінальних справ за злочинами детектива: 1) 2201800000000028 сбу 2) 22018000000000195 сбу 3) 420160000000002034), і ще десятки скарг і звернень в САП, НАБУ та ГПУ. Так, 14 березня голова НАБУ Ситнік заявив про відсторонення від справ Литвиненка та Борисенко, проте... прискорити справу "свинарчуків" це не допомогло.

Після оборонного скандалу головні фігуранти були тимчасово відсторонені від справ і зараз всіляко намагаються перевести увагу на людей, які ні до скандалу, ні після не готові працювати з корумпованими органами. Так проти екс-очільника ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» Павла Барбула відкрито кримінальну справу і взято його під варту. Саме завдяки зусиллям останнього не було зірвано вигідний для оборонної сфери контракт з Індією підписаний ще в 2009 році.  І саме його зараз звинувачують в розкраданні державних коштів.

Вочевидь, реальні вигодонабувачі корупційних схем хочуть скинути з себе всю відповідальність шукаючи «крайніх» та намагаючись перевести стрілки на людей, які сьогодні вже не працюють в оборонній сфері, а раніше були кісткою в горлі корумпованим органам...

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net