Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
19.12.2018 17:06

"Вдале полювання" американської розвідки

Эксперт ОО "Фонд общественной безопасности"

Україна перебуває в орбіті європейських інтересів США, тому варто пильно придивлятись до тих подій та осіб, що є уособленням цих інтересів.

За інформаційним галасом навколо об’єднання старих православних церков і створенням нової, недооціненою лишилася одна подія тижневої давнини, а саме – приїзд в Україну одного з гуру американської розвідки Джека Дейвана.

Щодо формальних підстав приїзду в мережі можна знайти інформацію про презентацію ним книжки «Вдале полювання», де, за інформацією одного з інтернет-видань, він розповідав про російські спроби втручання в американські вибори, Крим, Керченську кризу, Солсбері та інші медійно привабливі теми. Частину цитат вже почали тиражувати і інші медіа, зокрема дуже оптимістичний меседж Дейвана для широкої публіки : «Не можна просто так взяти і включити Крим до складу Росії, думаю, довго це не протримається».

Проте набагато цікавішими видаються непублічні причини приїзду колишнього розвідника (а всі ми добре знаємо, що «колишніх» в цій справі не буває). Як і завжди, в такому контексті відомо небагато:

1) Організацією приїзду Девайна опікувався голова фонду «Україна – XXI століття» Богдан Губський, політик, який тривалий час був керівником міжпарламентської групи Верховної Ради зі співробітництва з Конгресом США.

2) Патріарх Філарет нагородив Девайна орденом Святого Андрія Первозваного УПЦ Київського патріархату «за підтримку в створенні української автокефальної церкви»! І, мабуть, ця підтримка була досить суттєвою, оскільки буквально за кілька днів потому на Об’єднавчому Соборі було створено Православну церкву в Україні (ПЦУ).

3) Візит Дейвана до України співпав із успішним проведенням Об’єднавчого Собору та резолюціями Конгресу США. 

Власне, присутність Сполучених Штатів у внутрішній політиці України навряд чи в когось викличе особливе здивування, як і постійна обізнаність у поточних українських справах.

Тому сміливо можна припустити, що у важливий з різних причин час для України приїзд Дейвана був обумовлений необхідністю отримати чітку інформацію щодо наявних політичних процесів. Якщо заглибитися в конспірологію і згадати інформацію ЗМІ щодо ролі Сполучених Штатів у процесі отримання українською церквою автокефалії, то роль екс-розвідника може полягати не лише в якості збирача інформація, а ледь не в здійсненні контролю над вищезгаданими процесами.

Так, поява в праймовому випуску російського «Первого канала»  фото Девайна, Губського і Філарета з новиною про нагородження Девайна і бурхливий сплеск агресії з боку російських пропагандистів є додатковим свідченням того, що Америка точно не стояла осторонь від процесу отримання Томосу. Доречі, опосередковано це підтверджується обранням керівником нової української церкви близького до Філарета Єпіфанія.

Також, не викликає сумнівів те, що Девайн, вочевидь, мав закриті для преси переговори на вищому рівні. Про це до речі свідчить факт його зустрічі з членами парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони.

Загалом, конкретні висновки зробити неможливо, та зважаючи на те, що нинішній Директор ЦРУ Джина Хаспел тісно пов’язана з Джеком Дейваном, його майбутні контакти в українському контексті варто уважно відслідковувати.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net