Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
08.11.2018 11:30

Парламентсько-поштове здирництво на користь оліргахів

Эксперт ОО "Фонд общественной безопасности"

Уряд та парламентська провладна більшість, в черговий раз, намагаються обікрасти українців та забезпечити прибутками контрабандистів, через зміни у правилах отримання поштових відправлень.

У понеділок, 05 листопада, у Верховній Раді України був зареєстрований урядовий законопроект №9260 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Як це завжди буває, коли уряд подає свої законопроекти, назва зовсім не відповідає суті та змісту документу. Даний законопроект не став винятком. Насправді, цим документом Міністерство фінансів, як основний автор тексту, планує вкрасти в усіх громадян України можливість вільно купувати товари за кордоном по ціні, що в декілька разів менша, ніж у вітчизняних торгівельних мережах. А також, обкрадати кожного отримувача поштових відправлень за рахунок зменшення ліміту безподаткового (мова йде про ПДВ) пересилання відправлень зі 150 до 100 євро на одну посилку. Все це робить для того, що власники торгівельних мереж мали змогу «впарювати» нам дешеві китайські (та й не китайські) товари з 300-1000% прибутку. А як писав Маркс, немає такого злочину, на якій би не пішов бізнес заради 300% прибутку.

Нагадаю, що це вже не перша спроба обмежити можливість наших громадян купувати те, що ім потрібно, за низькими конкурентними цінами за кордоном. Ну як не згадати попередню ініціативу Мінфіну про зменшення ліміту безподаткового ввезення з-за кордону посилок із 150 євро (діючий ліміт) до 22 євро. Тоді в суспільстві така новина викликала широкий резонанс та обурення, що вилилось у декілька петицій до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Президента України із проханням не допустити прийняття зазначених змін до Податкового та Митного кодексів, найбільша із яких зібрала вже понад половину необхідних голосів.

До чого призведе ухвалення такого законопроекту? Насамперед до здороження всіх імпортних товарів, починаючи від продуктів харчування і до побутової техніки та запчастин для авто. Ріст цін прогнозується у 40-50%. Чому не більше? – тому що запровадження нових штучних бар’єрів на шляху товарів викличе відповідну реакцію в контрабандистів і, замість того, щоб товари легально перетинали кордони України вони підуть нелегально. А де в нас найбільша вірогідність нелегального перетину кордонів? – там де кордон не контрольований української владою, тобто… на тимчасово окупованих територіях. Відповідно, найбільшу вигоду від ухвалення законопроекту №9260 отримають контрабандисти-сепаратисти. Тобто, законопроект написано саме в їхніх інтересах. Ну ще й вітчизняних митників, бо будь-яка контрабанда неможлива без тісної співпраці злодіїв з митниками. Нагадаю, що працівники митної служби мають право в односторонньому порядку змінювати вартість посилки, від котрої розраховуються податки. Так, при отриманні звичайної посилки із вживаним товаром від родичів з-закордону, ви будете платити мито та ПДВ із розрахунку повної вартості такого нового товару, якщо так вирішить працівник митної служби. Уявляєте собі рівень зростання корупції на митниці?

Також окрім кінцевого споживача, постраждають українські логістичні компанії, для яких напрямок доставки товарів з-за кордону є основним, оскільки, нескладно передбачити, що кількість замовлень на доставку посилок з-за кордону знизиться у декілька разів (як, до прикладу, було в Білорусі в 2016 році), а користувачі змушені будуть користуватись іншими, в основному, нелегальними, контрабандними способами переміщення товарів через кордон. Ну як з цього приводу не згадати ініціативу «Укрпошти» про надання їй монопольного права на обробку всіх поштових відправлень з-за кордону вагою до 10кг? Як на мене, це другій бік справи про корупційну змову урядовців з олігархами-власниками мереж. З одного боку зростатиме вартість придбання за кордоном за рахунок додаткових податків, а з іншого – через високі монопольні тарифи «Укрпошти».

Ось такий «подарунок» під ялинку готує нам уряд та провладна більшість у Верховній Раді. Скоріш за все, уряд хоче у пакеті із бюджетом на 2019 рік пропхати ці зміни до Податкового кодексу, а тоді моментально внести зміни до Митного кодексу «для приведення його положень у відповідність до норм Податкового кодексу».

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net