Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
31.03.2018 20:02

Якісні дороги або "Гіперлуп"… Що українцям більш потрібно!?

Эксперт ОО "Фонд общественной безопасности"

Транспортні послуги в Україні дорожчають невпинно, так само як і зростають тарифи на ЖКГ чи інші послуги державних та приватних монополій. Проте якість їх залишається низькою або погіршується.

Наближається 1 квітня, а разом з ним і підвищення цін н а проїзд залізницею. Ще на початку року виконувач обов'язків голови "Укрзалізниці" Євген Кравцов заявив, що до кінця 2018 року "Укрзалізниця" планує підвищити на 20-24% ціни на квитки на пасажирські поїзди. Запланували зростання вартості в два етапи, по 10-12% кожен – у другому та в третьому (чи четвертому) кварталах. Нагадаю, що другий квартал починається якраз з 1 квітня.

Здавалося б, що нічого дивного у черговому зростанні цін на залізничні квитки нічого немає: ну підвищу монополіст ціни, ну й що з того, всі так роблять, що «Нафтогаз», що «Укренерго» тощо. Проте, мотивація, яку оприлюднив керівник держкомпанії на цей раз була досить дивною, а саме: "Ми три роки не підвищували ціну на пасажирські перевезення. Це збільшило збитки від пасажирських перевезень. Є багато прикладів, коли автобусні перевезення дорожчі від залізничних. Наприклад, ціна плацкарти Київ-Костянтинівка - 88 гривень, а автобус коштує 300-500 гривень. Вартість не може бути настільки дешевшою, адже залізничний транспорт зручніший", - сказав Кравцов.

Це вислів якнайкраще характеризує «реформатора»-невігласа, якій не знає, що залізничне сполучення в усьому світі дешевше від автомобільного і це абсолютно нормально. На подібне мав би звернути увагу профільний міністр – Володимир Омелян, та… рівень його компетентності у питанні транспорту, знаходиться приблизно на тому самому рівні, що в керівника «Укрзалізниці». Лише апетити відрізняються. Там, де Кравцову досить підвищення вартості білетів, Омеляну потрібні десятки, а то й сотні мільярдів гривень бюджетних коштів на фантастичні проекти. Про потреби українців та можливість сплачувати за чиновницькі забаганки мова не йде взагалі.

Думаю, що більшість людей навіть гадки не мають, що воно таке той "гіперлуп", про який так жваво розповідав міністр інфраструктури Омелян десь місяць тому. Проте українці добре знають, що таке погані дороги, застаріла транспортна система і одна назва, заміть інфраструктури, в порівнянні з Європою. І за роки керування профільним міністерством Володимиром Омеляном в цьому питанні мало що змінилося. В нас й досі навесні разом зі снігом сходить асфальт, а деякі траси доводиться перекривати – у настільки аварійному стані вони знаходяться.

Проте Міністр Омелян хоче побудувати якийсь науковий центр по розробці вакуумної транспортної системи… Ні, я розумію коли подібний проект пропонує Ілон Маск, врешті-решт це його приватні гроші. Я не розумію коли таким займається український міністр, замість того, щоб займатись безпосередньо проблемами власного міністерства. І, здається, не один я не маю такого розуміння, бо терпець урвався в самих транспортників. Минулого тижня відбувся масовий мітинг представників транспортної галузі, які вимагали відставки чинного міністра. Зокрема там були й маршрутники, які пригнали 150 автобусів, обіцяючи їх підпалити, якщо Омелян не вийде до них на перемови. Замість міністра втрутилась поліція та почались сутички. Маршрутники були обурені запропонованими Омеляном змінами до Постанови КМУ №1081, що дають змогу чиновнику одноосібно вирішувати, хто переможе в конкурсі з надання дозволів на обслуговування маршрутів та чи продовжувати договір з транспортною компанією.

За сучасних українських реалій: відсутності системи обліку перевізників, пасажирів і прозорої конкурсної системи, запропоновані міністром зміни просто зруйнують внутрішній ринок перевезень та віддадуть його до рук монополістів. До речі, по ці та інші проблеми в Мінтрансі, неодноразово зауважував і Михайло Ноняк, голова Укртрансбезпеки, якого, несподівано, минулого тижня Омелян запропонував звільнити. Чи не намагається Омелян позбавитися від невигідної йому людини, яка вийшла з Майдану і не погоджується з політикою Міністерства? Ми всі пам’ятаємо, що свого часу Омеляном цікавилось НАБУ, і в цьому контексті можливо, що за політикою Мінтранса стоїть щось більше ніж звичайні недбалість та непрофесіоналізм. Звичайно, це риторичні питання.

Тим часом, транспортники вже організували «Штаб порятунку транспортної галузі», до якого увійшли Всеукраїнська незалежна профспілка працівників транспорту, Асоціація автоперевізників Київщини, ГС «Вінницька обласна об’єднана асоціація автоперевізників», ГО «Стоп нелегал» та багато інших представників галузі. Як заявив на прес-конференції Віктор Гербеда (Голова Ради Всеукраїнської незалежної професійної спілки працівників транспорту): «За словами міністра інфраструктури, у всьому винні його "попєрєднікі". На цьому його бачення вирішення проблем транспорту закінчується. Тому ми оголошуємо загальноукраїнський страйк пасажирських перевізників до зняття з посади міністра інфраструктури Володимира Омеляна. Своїми діями він знищує економічну спроможність вітчизняних підприємств на користь інших, невідомих нам, монополістів, які зайдуть на цей ринок для освоєння та знищення наших робочих місць». На жаль, ніякої зрозумілої реакції від міністра ми й досі не почули.

А українські дороги й далі руйнуються… а ціни на перевезення зростають… і першими їх підвищують саме державні компанії.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net