Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
17.07.2015 10:44

Як створити ефективну систему публічної адміністрування

Державне управління, міжнародні відносини

Економія платників податків завдяки реформі державної служби може сягнути двох десятків мільярдів гривень. Таку оцінку експертів «Уряду Другої Думки» я висловив під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі наприкінці травня 2015 року. Ад

Серед цих кроків – ліквідація непритаманних державі функцій, таким чином зможе відбутися оптимізація на 30% кількості службовців (до 175 тис.), зменшення втричі кількості депутатів місцевих рад (приведення до європейських норм), запровадження повноцінного електронного урядування та встановлення показників ефективності роботи вищих посадових осіб та міністерств. Формування конкретних повноважень та відповідальності за кожним конкретним працівником та дотримання жорсткого контролю над їхнім виконанням – дасть позитивний ефект державі та розгрузить службовців від виконання непритаманних державі функцій..

За підрахунками фінансистів, якщо оптимізувати кількість службовців та депутатів міських рад утричі, щорічно до держбюджету надходитиме більше трьох мільярдів гривень. А от створення електронного Урядування додасть до державної скарбниці ще 5 мільярдів.

Спираючись на кращі приклади міжнародного досвіду, ми пропонуємо змінити кадрову політику держави. Зокрема, йдеться про створення єдиного порталу вакансій. Зовні це виглядатиме як звичайний сайт із пошуку роботи, де кожен українець зможе побачити, які вакансії наразі відкриті та ознайомитися з критеріями відбору. Можна буде одразу ж, в електронному вигляді, надіслати відповідні документи та заповнити форми. Такі приклади ми бачимо в США, Канаді, Великобританії, та європейських країнах. Така система прозора і дозволяє, як роботодавцю так і аплікату спостерігати за етапами відбору, конкурсом, тощо.

Крім того, на нашу думку, Україна має спростити процедури щодо визнання дипломів про освіту, набуту за кордоном, а також скоротити у часі процедуру спец перевірок та оформлення кандидатів на державні посади.

Проте, якщо навіть кандидат відповідає усім вимогам, це не звільняє його від майже щомісячних кадрових перевірок. Адже, опираючись на успішний швейцарський досвід, ми вважаємо за необхідно впровадження системи «Ключові фактори успіху», що передбачає перевірки успішності роботи політиків упродовж двох, шести місяців та щорічно. У такий спосіб суспільство може легко ознайомитися з робочими досягненнями українських посадовців, в той самий час відповідно до результату прийняти кадрове рішення про підвищення чи звільнення даної особи, без жодних політичних чи інших впливів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]