Національний Рейтинг Ефективності» покликаний уніфікувати критерії оцінки роботи міністерств, держустанов і гілок влади. Тож головною метою даної системи є створення прозорої системи оцінки роботи влади, впровадити її в роботу держапарату і підвищити політичну грамотність нації.
Статистика та показники які опрацьовуються в «Національному Рейтингу Ефективності» взяті з відкритих джерел, таким чином можна легко переконатися в їх достовірності та актуальності.
Серед пілотних установ, відносно яких відбувся моніторинг ефективності це Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство фінансів, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство оборони, Національне антикорупційне бюро України, а також по окремо взятій гілці влади - судовій системі.
Згідно зібраним даними, всі перераховані вище держоргани і гілки влади, за винятком Міністерства оборони, продемонстрували регрес у показниках ефективності своєї роботи. Невелику позитивну тенденцію в таких показниках, як рівень прямих іноземних інвестицій, рівень середньомісячної номінальної заробітної плати та рейтинг легкості ведення бізнесу показало Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Міністерство фінансів зуміло показати позитивну тенденцію лише в одному з п’яти основних показників ефективності - позиція в рейтингу Paying Taxes. Міністерство внутрішніх справ показало негативну тенденцію за всіма показниками, крім кількість загиблих в ДТП на 100 тис. осіб. Національне антикорупційне бюро України не зуміло продемонструвати позитивну тенденцію ні в одному показнику, крім рівня відкритих конкурсів на управлінські посади. У свою чергу, судова система показала нездатність демонструвати позитивні зрушення в своєму основному показнику – рівні громадянського довіри до судової системи.
Очікується, що «Національний Рейтинг Ефективності» буде публікуватися щоквартально і включати в себе показники ефективності всіх міністерств, держпідприємств і контролюючих органів України.
За результатами кожного щоквартального випуску «Національного Рейтингу Ефективності», об’єднання «Уряд Другої Думки» буде формувати звіт з рекомендаціями і направляти кожному міністерству, держпідприємству і контролюючому органу.