Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
12.11.2018 15:56

Відкритий лист до "євробляхерів"

Координатор Національно-консервативного руху

Внаслідок кількатижневої дискусії, попри всі мої спроби змусити прихильників "євроблях" нормально пояснити свою позицію, поки що виходить монолог. Мої опоненти чути інших не бажають.

Так сталося, що мої пости з проблематики боротьби за/проти дешевого розмитнення авто викликають відносно великий резонанс, а я намагаюся аргументовано представляти позицію "проти" в цій дискусії. При цьому, наголошую, я не є лобістом/працівником тих, хто має зиск с заборони блях, мені не платять за мої пости і я не є порохоботом. 
Причина моєї активності в цьому питанні полягає в тому, що євробляхи, їх вже велика кількість, порушують мій комфорт, заважають нормальному пересуванню і життю в Києві - і саме тому я підтримую будь-що, що суттєво зменшить їх кількість. 
Пояснюю на прикладах, що саме заважає людям, і мені зокрема:
- паркування скрізь де тільки можна і не можна. Проект #ЗупиниЛося зараз намагається боротися з тими, хто паркується з порушенням правил - на смугах для транспорту, тротуарах і т.д. Але також є ті, хто паркується, не думаючи про інших: в центрі Києва вулиці мають переважно по дві полоси в обидві сторони в кращому випадку, і якщо перша полоса всіх вулиць зайнята припаркованими авто (а так і є вдень щодня), то це створює корок там, де його могло і не бути, а взимку - заважає, наприклад, роботі комунальників по прибиранню снігу.
 
- І в цьому випадку я не сприймаю аргументи щодо поганої роботи мерії: вулиці в центрі розширити в принципі неможливо, і якщо не працює самообмеження в людей, то мають бути жорсткі обмеження - заборона паркуватися в центрі в принципі, або погодинна оплата за перебування там авто. Цієї зими, коли був сильний сніг в всі покидали свої авто на тиждень, на вулиці Гончара в Києві відсоток блях серед покинутих автівок наближався до 70%. Бо не так шкода, напевно - а ходити через це там нормально було неможливо...
- В Києві не дуже багато, але існують смуги для громадського транспорту. І в час пік вони дуже часто зайняті приватними авто, в тому числі - і євробляхами. Яким, вочевидь, ще більше чхати на правила, ніж звичайним автівкам;
- Таксі на бляхах, і це не тільки моя думка, набагато частіше і брутальніше порушують правила дорожнього руху, і тут я погоджуюся, що головна причина в тому, що у критичному випадку нема кого притягнути до відповідальності;
- Якщо вірити тому, що в країні майже три мільйони блях, то неважко порахувати, що сплата 2000 євро за кожну (в середньому) дасть 6 мільярдів євро в бюджет. Вони зайві?
- Хоча блях і багато, але звичайних авто більше. І якщо брати ситуації з таксі, з іншими випадками, коли машина використовується для бізнесу - чому бляхерам мають бути створені якісь пільгові умови? Чому не варто захистити тих, хто купив авто нормально? І не треба розказувати, що на продукції ЗАЗ неможливо працювати, мій друг цілком нормально розвинув бізнес, користуючись Деу Сенс...
Претензій до євробляхерів може бути і більше, я зазначив основні, і також мушу підкреслити, що частина з них цілком стосується і звичайних машин. Але якщо з ними поки немає як боротися, то бляхи, є всі шанси, скоро почнуть конфісковувати.
І тут я хочу пояснити, які я би бачив альтернативні варіанти:
1. У великих містах обмежувати кількість авто треба, це аксіома. Не тільки у Києві, у Львові ще більше, наприклад, центральні частини міста в робочі дні вдень повністю паралізовані. Закрити повністю в'їзд не вийде, але цілком можливо зробити погодинну оплату за перебування там. Євробляхери готові це підтримати? Готові виходити на акції за це? Готові власним прикладом за це боротися?
2. Екологія. Теж питання, прямо пов'язане з кількістю авто. І, щоб не казали, з віком автівок. Готові євробляхери підтримати жорсткі вимоги до технічного стану і постійні перевірки? Готові, щоб згідно жорстких критеріїв за старий мотлох у поганому стані платити в рази більше?
3. Оскільки більшість засобів дуже дорогі, можна було б запровадити для блях окремі номери - іншого кольору. І на цих номерах зробити платним/заборонити в'їзд у великі міста та використання блях в таксі. Все ж таки вважаю, що неприпустимо, коли частина таксистів отримує надприбутки порівнюючи з тими, хто має звичайні авто.
Вищенаведені пропозиції, зрозуміло, дискусійні і я готовий і далі говорити на цю тему, але категорично не сприймаю кілька позицій моїх опонентів (і прошу з такими аргументами не приходити):
1. В тебе немає авто і ти нічого не розумієш - кілька разів повторив, що авто в Києві людині, що не займається бізнесом, не потрібно. Дешевше і зручніше - таксі.
2. Той, хто проти блях, підтримує цю злочинну владу. Це - абсурд, оскільки ці речі ніяк не пов'язані. Я, наприклад, не підтримую ані Порошенка, ані БПП з НФ (єдине, що Кличка вважаю не ідеальним, але кращим за попередніх) - і є категоричним противником дешевого розмитнення авто з Європи.
3. Гроші з розмитнення вкрадуть і тому платити не треба. Це - також абсурд, оскільки звісно корупція існує, але якщо не платити податки в принципі, держава припинить існування.
4. Блокуючи дешеве розмитнення ми підтримуємо автоолігархів. Дискусійна позиція, оскільки окрім дешевого сегменту є і інші, і ринок нових авто також існує, і вторинний ринок...
5. Авто - не розкіш, а засіб пересування. Типу всі вважають це аксіомою, але насправді в багатьох випадках купівля авто - це понти, залишок дурної совкової традиції робити купівлю авто мрією життя, ознакою певного життєвого статусу. Особливо це стосується Києва та інших великих міст, де користуватися таксі щодня для поїздок на роботу/з роботи значно дешевше, ніж тримати власне авто для тих самих цілей. Особливо цікаво, що "щасливі автовласники" спочатку купують авто, а потім думають - де паркуватися, де лишати на ніч, чому такий корок щодня...
6. Авто - річ першої необхідності. Теж абсурд, автовласники думають, що їх мрію поділяють всі, а хто не поділяє - той лох) Хоча насправді все навпаки.. Я можу погодитися, що авто потрібне в селі, де є об'єктивна проблема з транспортом, але у великих містах....
Я навів основні тези дискусій і пропоную адекватним прихильникам євроблях спробувати подумати над тим, що без підтримки всіх громадян України в них навряд чи вийде досягти своїх цілей.
Обговорювати пропоную в себе на сторінці фейсбук за цим посиланням.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]