Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
05.10.2016 22:16

Фейкове дослідження Текстів щодо начебто мережі прокремлівських тролей

Координатор Національно-консервативного руху

Дослідження texty.org.ua виглядало приблизно так: помилившись на самому початку, вони взяли за припущення, назвавши це фактом, що до прокремлівської мережі тролей належать групи, в назві чи тематиці яких є Майдан 3. Хоча в реальності ознаки такої має всьог

Поважний ресурс texty.org.ua днями оприлюднив власне дослідження, в якому вони начебто викривають мережу прокремлівських тролей у Фейсбук. Побачивши там чомусь і власний профіль, вирішив перевірити, наскільки об’єктивне це дослідження.

Одразу з’ясувалося, що до переліку потрапила велика кількість знайомих мені хороших людей, зокрема:

· Начальник Центрального штабу НВР Правий Сектор Василь Лабайчук;

· Командир ДУК ПС Андрій Стемпіцький;

· Керівник прес-служби ПС Варвара Черноіваненко;

· Речник ПС, боєць-доброволець, автор пісні «Добровольці божої чоти» Олекса Бик;

· Керівник медичного підрозділу УДА «Госпітальєри» Яна Зінкевич;

· Київські активісти Тамара Шевчук, Ганна Сінькова, Богдан Тицький, Тетяна Близнюк;

· Відомий журналіст Артем Фурманюк…

та дуже багато інших реальних патріотів.

Після цього виникло логічне питання: а чи не є це дослідження взагалі фейком чи замовленням, чи є хоч 10% правди в тих даних, що опубліковані і вже поширюються на різних сайтах та в соцмережах.

Автори дослідження починають «з візиту на профілі Мазури (Микола Гайдука) у Фейсбуку та ВК, до сторінок, які, за даними Укрінформу, він вів. Це «Патріоти України» та «Українська Революція». Нажаль, групи «Патріоти України» наразі немає (закрита), але…

Вже на самому початку автори роблять просто фантастичну помилку, до якої призводить, напевно, низька кваліфікація дослідників у соцмережах, зокрема, у фейсбуці. Замість того, щоб досліджувати СТОРІНКУ «Українська революція», до якої дійсно мав стосунок згаданий Сергій Жук (принаймні, про це стверджували), в мережу записують ГРУППУ «Українська революція», при цьому чомусь обирають всього одну з цією назвою. (Іншу «Українську революцію» вони чомусь не розглядають)

Будь-хто, зайшовши в цю групу (вона загальнодоступна), може побачити, що створив її 10.10.2014 р. Anatolii Gurkaliuk, абсолютно реальна людина!!! Переглянувши його профіль за 2013-2014 роки, можна побачити зокрема фото з ним з Майдану і, що більш переконливо, його фото під час штурму Кабміну. Особисто в мене сумнівів не лишилося.

В принципі, після цього можна було б вже і не продовжувати, оскільки одна з базових груп дослідження закрита, друга – загальнодоступна і адмініструється реальною людиною і патріотом. Вже після цього можна вимагати від texty.org.uaвибачення перед паном Анатолієм і спростування свого дослідження. Але я вирішив продовжити.

Наступною тезою дослідників є «… знайшли інші групи, які у своїй назві мали «Майдан 3» або аналоги». При цьому в методології дослідження немає жодного пояснення, чому обираються групи з назвою «Майдан 3» чи аналоги, чому за аксіому береться, що вони також належать до цієї мережі. Ми вже встановили, що базові групи дослідження обрані помилково, тепер нас змушують повірити, що всі групи, що мають в назві «Майдан 3» - належать ворожій мережі тролей. Подивимось, що це за групи:

· Майдан 3.0. Створена 25.05.2015 р. та адмініструється Дима Люкшев. Як можна побачити тут, наприклад, профіль цілком реальний і належить патріоту. Група відкрита та загальнодоступна. Знову немає жодних підстав вважати, що це якась таємна мережа кремлетролей.

· Ще один Майдан 3.0. Створена 26.07.2015 р. Татьяна Мельник. Профіль дійсно схожий на фейковий.

Вивчати контент групи немає бажання, поверхневий аналіз показує, що відверто антиукраїнського контенту немає. Тобто ця група МОЖЕ БУТИ ворожою, але – це не доведено.

· Організаційний комітет третього майдану. Створена приблизно у 2014 році, автора групи серед адмінів немає. Група закрита, але публікувати дописи може хто завгодно. В мене з цим проблем ніколи не було. Ватного контенту не помічав. Тобто і ця група ТЕОРЕТИЧНО може бути законсервованою, прихованою проватною, але доказів цьому ніяких немає.

· Майдан 3. Група створена приблизно у 2015 р. Автора групи серед адмінів немає. Серед адмінів є керівник Харківського осередку НВР Правий Сектор Юрій Пономаренко. Реальна людина і реальний патріот. Думаю, що він би припинив діяльність групи, якщо б вона була ватною. Група закрита, але знову ж таки премодерації немає, і в мене також ніколи не було проблем запостити щось.

Далі автори взагалі здивували, оскільки «взяли в роботу групи, які рекомендував Фейсбук за цією тематикою». Після чого зробили висновок: «Виявилося, що запеленговані користувачі френдили один одного і неозброєним оком стало видно, що в соціальних медіа існує своєрідна мережа умовного Майдану 3».

Хочу відкрити для «спеціалістів» з texty.org.ua одну маленьку таємницю: алгоритми Фейсбук саме так і побудовані, і тому він гарантовано мав запропонувати групи, які дуже сильно схожі по складу на ті, членом яких ви вже є, або – де є ваші друзі.

Тобто дослідження texty.org.uaвиглядало приблизно так: помилившись на самому початку, вони взяли за припущення, назвавши це фактом, що до прокремлівської мережі тролей належать групи, в назві чи тематиці яких є Майдан 3. Хоча в реальності ознаки такої має всього 2 з 5! 40%. І то – цілком теоретично. 60% - гарантовано проукраїнські групи! Далі вони додали до цих груп ті, членство яких перетинається з початковими групами і на виході отримали певний перелік людей і груп, назвавши його мережею прокремлівських тролей. Без жодних на це підстав!

Висновки:

1. «Дослідження» абсолютно фейкове та безглузде, оскільки на початку автори помилилися, замість сторінки досліджуючи групу «Українська революція», яка ніяк не пов’язана з Сергієм Жуком;

2. Тексти мають спростувати своє дослідження, визнавши помилки і вибачитись перед усіма, кого вони помилково назвали прокремлівськими тролями.

Я б міг і далі продовжувати аналіз і показувати, наскільки фейковим є все це дослідження, проте думаю і наведених вище аргументів достатньо. І так витратив купу часу, щоб спростувати цей фейк.

Єдине, що погано – це дослідження розійшлося мережею і його почали цитувати. Робити на його підставі висновки. Згадувати в інших ЗМІ. Це треба припинити, а інформацію – спростувати. Дуже сподіваюсь, що у редакції texty.org.ua вистачить мужності визнати помилку… 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net