Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
20.11.2015 18:15

За крок до революції. Програма постреволюційних перетворень

Координатор Національно-консервативного руху

Дискусію про те, що робити після революції, починати треба вже зараз, тому що від того, чи відбудеться така дискусія і якої якості будуть пропозиції, залежить найголовніше – підтримка народу, а від цього великою мірою залежить успіх справи. До дискусії маю

В тих дискусіях, де йде мова про безальтернативність революції в Україні, дуже мало говориться про те, а що ж буде ПІСЛЯ РЕВОЛЮЦІЇ, у випадку успіху повстання. Якщо щодо кадрових питань все зрозуміло, форма правління, як мінімум тимчасова, - зрозуміла, це диктатура, то прогалиною є бачення чи хоча б публічна пропозиція нового революційного законодавства. Тобто - яка конкретно система змінить існуюче неподобство і якими конкретно кроками, документами вона буде втілена.

В Україні за останні 25 років фактично відбулося три недореволюції: студентська "на граніті", «помаранчева» та Майдан 2013-2014 (не можу вживати термін революція гідності, оскільки подальший розвиток подій, а особливо - за кого українці голосують, говорить про те, що якраз гідності революція точно не відбулася). Кожна з цих недореволюцій щось змінювала в державі, переважно - в кадровому наповненні вищих гілок влади, проте кожного разу відбувався реванш контрреволюції і всі зусилля ставали марними.

Сьогодні Україна на межі ще одної спроби революції . Я не буду зараз говорити про доречність та небезпеку (вже писав про це тут:

http://blog.liga.net/user/ygoncharenko/article/18542.aspx ),

навпаки, хочу викласти свій погляд на те, що і чому треба в першу чергу зробити після революції, не тільки кроки по знищенню наслідків попереднього режиму, але й як і яку будувати нову Україну.

Отже, на мою думку, перші укази нової диктатури мають бути наступні:

1.       Повне скасування всього законодавства, починаючи з діючої Конституції , а також всіх підзаконних актів та указів. Не можна лишати нічого від старої, існуючої системи, оскільки це з часом відновить саму систему.

Як приклад - головна причина, чому Майдан зазнав поразки в спробі зміни системи полягає в тому, що змінювати систему та карати винних намагалися і продовжують намагатися в межах діючого законодавства. Всі знають імена ворогів України, наприклад - ті ж Шуфрич, Єфремов, Добкін, Вілкул та інші лукаш. Всі розуміють, що їх треба покарати. Але як це зробити, якщо вони чинили злочини проти українців в межах злочинної системи Януковича? Вони ж не порушували законів системи, бо закони ці писали для і під них. Вони самі писали ці закони...

Тому їх сьогодні можна або бити, порушуючи КПК, або вбивати, здійснюючи атентати, або - вони залишаються на свободі, при статках і владі.

Єдино вірний шлях – це злам системи і повністю нове законодавство, що враховуватиме необхідність покарання ворогів України.

2.       Наступний крок після скасування старого законодавства - оголошення новоїКонституції. Це не має бути документ розміром з книжку - це має бути короткий, на дві-три сторінки текст, що виголосить засади нової української держави.

На мою думку , цей документ має регулювати наступні питання:

а) ГРОМАДЯНСТВО. Нарешті має бути запроваджений етнічно-історичний принцип надання громадянства, а також дієвий інститут позбавлення громадянства. Після революції громадянство мають отримати виключно етнічні українці (достатньо перевірити 2-3 покоління), що не мають злочинів перед нацією, тобто не були пов'язані з антиукраїнськими силами чи партіями, не служили в каральних підрозділах системи тощо. Неукраїнське походження не має бути перепоною для отримання громадянства, якщо людина маєзаслугипереддержавою.  В усіх інших випадках - екзамени та випробувальний термін.

б) ВЛАСНІСТЬ. Після вирішення питання громадянства логічно порушити питання власності, і право власності на землю, нерухомість і, що найважливіше, засоби виробництва, підприємства, банки та інше, має бути виключноугромадянУкраїни. Для всіх інших - оренда для тимчасового користування.

в) СУДОЧИНСТВО ТА ПРАВОПОРЯДОК. Нова система одним з головних завдань має продемонструвати українцям, що справедливесудочинствоможливе. Для цього мало змінити назву, зміни мають бути докорінні та невідворотні. На першому етапі, зрозуміло, суди будуть революційними, міліція-поліція також, проте за певний, не дуже довгий час, має працювати новасистема.

г) СИСТЕМАВЛАДИ. ВИБОРИ. Це має бути фактично остання, проте головна пропозиція революції. Повстання та диктатуру не можна пропонувати назавжди, українці мають знати, що за деякий час, за умови досягнення певних результатів в країні запрацює нова система влади, побудована не на насильстві, а на чітких принципах та правилах. Мають бути виборні посади, які з'являтимуться поступово. І починати треба знизу.

На сьогодні (як і в 2013 році) депутат за діючим законодавством, і взагалі - за будь-яким в історії України, це людина, дуже далека від конкретних людей, яких вона начебто представляє. Він не живе і не збирається жити серед своїх виборців, які відповідно його бачать лише під час виборів та іноді, коли той цього забажає. Він не знає і не хоче знати проблем людей та району, який представляє. Щоб стати депутатом, кандидати витрачають шалені гроші, які, відповідно, треба повертати. А це - причина корупції... І далі за ланцюжком...

Щоб це змінити, необхідно в першу чергу зробити так, щоб депутатом міг стати тільки той, хто постійно проживає серед людей, яких представляє та щоб кандидатування не потребувало витрачання грошей. (В мене є відповідні пропозиції, які я опрацював ще в 2013 році, коли були скасовані вибори до Київради, проте це тема окремої розмови).

Так, крок за кроком, нова влада має відбудовувати народовладдя іншої якості, ніж ми маємо сьогодні.

Дискусію про те, що робити після революції, починати треба вже зараз, тому що від того, чи відбудеться така дискусія і якої якості будуть пропозиції, залежить найголовніше – підтримка народу, а від цього великою мірою залежить успіх справи. До дискусії мають додаватися і конкретні кроки, які будуть демонструвати, що за словами стоять люди слова, честі та чину.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]