UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
17.08.2021 11:23

Київ як плацдарм наступу на місцеве самоврядування?

Політичний консультант, стратегування кампаній

Відставка Кличка може призвести до початку об’єднання ключових опозиціонерів, з якими на центральному рівні не перший рік воює Офіс Президента, в один спільний політичний рух.

«Мери не можуть бути проти Президента оскільки у такому випадку це сепаратизм!» Коли Володимир Зеленський зробив цю заяву минулого року багато хто сприйняв її не серйозно. Її розцінювали не більше ніж полемічний пасаж до опонентів напередодні місцевих виборів. Мовляв, це не більше ніж спроба донести прихильникам партії «Слуга Народу» голосувати за їхніх кандидатів на посаду міських голів. Можливо, саме так спершу і задумувалось у червні 2020 року.

Все змінилось після тотального програшу партії «Слуга Народу» на місцевих виборах осінню 2020 року. До речі, на моїй пам’яті це вперше, коли партія діючого Президента не виграла жодну посаду міського голови у ключових містах країни.

На першому етапі тотальна поразка призвела до втрати контролю за місцевими елітами. У перспективі – це може призвести до програшу партії «Слуга Народу» на загальнонаціональному рівні. Тому повернення контролю за місцевими елітами стало одним із першочергових завдань Офісу Зеленського.

В першу чергу атака мала концентруватись проти мерів обласних центрів. У пріоритеті були мери міст мільйонники серед них окреме місце займав Кличко, з яким у Банкової були зіпсовані стосунки починаючи з літа 2019 року. Маємо визнати, цей процес у них іде досить успішно.

Лояльність місцевих еліт досягалась різними способами. Тут і маніпуляції бюджетними програмами в рамках «Великого будівництва» та «Великої реконструкції». І атака з боку силовиків на структури міської влади та комунальні підприємства з метою пошуку будь-якого компромату. Як правило, компромат не знаходили, але при цьому повністю спинялась робота важливих для управління міст установ (так, наприклад зараз відбувається у Києві від чого страждають мешканці столиці.

І створення на противагу Асоціації міст України очолювану Кличком Конгресу місцевих та регіональних влад на чолі з Садовим. До речі, цим кроком Офіс одразу «убив двох зайців». По перше, виставив у публічному просторі проти Кличка достойного спаринг партнера важковаговика у вигляді Садового. По друге, Зеленський отримав плацдарм для атаки у західному макровиборчому регіоні проти Порошенка.

Звісно, мери не збираються миритися із такою ситуацією і розпочали об’єднуватись у протидії наступу з боку центральної влади. І якщо минулого року протистояння з боку Офісу йшла в першу чергу проти Філатова та мерів з партії «Пропозиція» то у цьому «удар» сконцентрувався на Кличку, якого активно підтримують мери Чернігова та Одеси Атрощенко і Труханов.

Активні чутки про зняття Кличка з голови КМДА «офіс» розпускає вже давно. І хоча таке рішення буде не законним, думаю нікого не здивує чергова політично-правова вакханалія з боку «найвеличніших юристів».

Однак якщо такий сценарій все-таки відбудеться, то він може призвести зовсім не до тих результатів на які очікує Банкова. Адже у такому випадку вони ризикують отримати потужного противника, який розпочне ефективну політичну гру як самостійно, так і з союзниками. І це стосується не лише мерів, які злякавшись повторення долі Кличка, незважаючи на обіцяні преференції, почнуть активно об’єднуватись проти Офісу Президента. 

Це може призвести до початку об’єднання ключових опозиціонерів, з якими на центральному рівні не перший рік воює Офіс Президента, в один спільний політичний рух. 

Так і хочеться процитувати стратегам Офісу президента головного героя з прекрасного фільму Гая Річі «Джентльмени", коли він карав ключового негативного персонажу. У цю мить не має значення хто і чому порадив штовхнути першу кістяшку доміно. Вона впала, і запущений процес призвів зовсім не до тих результатів, на який ви спершу розраховували. Тому ваше фіаско – закономірне. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]