UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
10.04.2021 08:31

32 річниця Тбіліського кровопролиття

Політичний консультант, стратегування кампаній

9 квітня 1989 року радянські війська жорстоко розігнали грузинських протестувальників, які вимагали незалежності країни

Часто мене питають: чому росіяни не можуть дати Україні право на самобутнє існування? Чому вони не можуть звикнути, що ми самостійна Держава? Чому не будують рівноправні стосунки?

Сьогодні як аргумент наведу приклад з історії, яка відбувалась 32 роки тому в ці дні у Тбілісі. 
В ніч з 8 на 9 квітня 1989 року в Тбілісі армією та внутрішніми військами СРСР було жорстоко придушено мирний протест, що проходив перед будинком уряду з антирадянськими гаслами.

В Грузії акції розпочалися на тлі бажання Абхазії вийти зі складу Грузії та ввійти до СРСР на правах окремої республіки. 4 квітня на площі перед Будинком уряду в Тбілісі почався безстроковий мітинг з гаслами "Геть комуністичний режим!", "Геть російський імперіалізм!", "СРСР - тюрма народів!". Окрім цього понад сотня мітингувальників оголосила голодування.

7-8 квітня до Тбілісі було направлено декілька військових підрозділів збройних сил СРСР, зокрема військовослужбовці з Пермі, Воронежа та Горького. У безпосередньому розгоні демонстрантів брали участь військовослужбовці дивізії Дзержинського,

Напередодні розгону почалася демонстрація військової сили — по місту проїхали танки та пролетіли військові гелікоптери. Демонстрація сили викликала тільки озлоблення людей і збільшила їхню кількість.

У ніч на 9 квітня на площі перед парламентом республіки зібралося близько 10 000 чоловік, за допомогою вантажівок і тролейбусів були споруджені барикади. О четвертій ранку на 10 000 беззбройних маніфестантів зі всіх сторін рушили радянські війська з технікою. Очевидці кажуть, що радянські війська застосували проти мітингувальників газ...

А потім проти мирних беззбройних людей спецпризначенці застосували гумові палиці та саперні лопатки.

Загинуло 21 людина. Переважно жінки віком до 30 років. Від 2000 до 4000 зазнали поранень та травм.

Чому тоді так вчинило керівництво Союзу? Все просто. Російські шовіністи не могли допустити думки що їх імперія розпадеться. На думку тимчасової слідчої комісії, яку очолював Собчак застосування сили було надмірним оскільки виконавці хотіли провчити та налякати мітингувальників.

Не вийшло.

Ці події дали поштовх до консолідації грузинського суспільства. 

Грузини не забули цей день. З приходом до влади Гамсахурдії 9 квітня було проголошено Днем національної єдності.

Під час референдуму про збереження СРСР, окремий республіканський референдум переважною більшістю висловився за незалежність Грузії. На другі роковини трагедії — 9 квітня 1991 року Грузія проголосила незалежність від СРСР.

Але Росія їх так просто не відпустила.

Спершу вони розв’язали внутрішні війни, а потім розпочали повномасштабне вторгнення у 2008.

Війна Грузії та Росії триває.

У нас з росіянами майже ідентична історія. Так само вони всі ці роки втручались у наші внутрішні справи. Так само вони окупували частину нашої території, розв'язавши війну яка досі триває.

Зараз росіяни накопичують сили на кордоні, демонстративно погрожуючі  вторгненням.

Але я точно знаю, що так само як вистояла Грузія так само вистоїмо і ми.

А краіна-бензоколонка — зникне. 

Все буде Україна. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]