UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
27.02.2021 14:45

Лютнева електоральна динаміка та політичні тренди

Політичний консультант, стратегування кампаній

Лютий місяць був багатим на політичні тригери, які впливатимуть на політичний сезон.

Лютий місяць видався багатим на політичні події. Санкції проти каналів Медведчука, тарифні війни, форуми Зеленського Україна-30, провал старту вакцинальної кампанії, вирок активісту Стерненку, не вдала спроба Зеленського протиснути через парламент Вітренко на посаду в Уряд Шмигаля.

Всі ці події не могли не відбитись на рейтингах провідних політичних сил. Фактично вони стали одними з тригерів, які безпосередньо впливатимуть як мінімум на першу частину політичного сезону, а то і на весь рік. Тож дуже важливо регулярно оцінювати та аналізувати рейтинги провідних політичних сил, роблячи порівняльний аналіз у часовому континуумі.

Цього тижня одразу три провідні соціологічні служби оприлюднили дослідження, які демонструють рівень підтримки діючих політичних сил. Результати консорціуму Кміс-Соціс демонструють наступні цифри:

1. «Європейська Солідарність» - 19,2%;

2. «Опозиційна платформа – За життя» - 17,8%;

3. «Слуга народу» - 17,6%;

4. «Батьківщина» - 11,4%;

5. «Сила і Честь» (Смешко) - 8,5%;

6. «Українська стратегія Гройсмана» - 5,3%. 

Результати Групи Рейтинг трохи різняться:

1. «Слуга народу» - 19,7%;

2. «Європейська солідарність» - 16,2%;

3. «Опозиційна платформа – За життя» - 14,2%;

4. «Батьківщина» - 12,0%;

5. »Українська стратегія Гройсмана» - 5,1%;

6. »Радикальна партія» - 4,9%;

7. «Сила і честь» - 4,4%. 

Станом на сьогодні фіксуємо наступні тренди. До парламенту на кінець лютого гарантовано проходить 5 політичних сил:

- «Європейська Солідарність»;

- «Опозиційна платформа – За життя»;

- «Слуга народу»;

- «Батьківщина»;

- «Українська стратегія Гройсмана»

Ще дві партії на межі проходження:

- «Сила і честь»;

- «Радикальна партія»

Інші партії (наприклад «Голос» і «Свобода») мають підтримку на рівні 3-4% і якщо не активізуються не мають шансів потрапити до наступного парламенту.

Імовірна політична конфігурація, яка може утворитись у наступному скликанні парламенту ставить перед Зеленським не просту задачу. Оскільки він грає в першу чергу в наступну Президентську кампанію то має для себе обрати один із двох варіантів:

Йти на перевибори, створювати у новому парламенті широку коаліцію, віддавши Прем’єрство або Тимошенко, або Гройсману (якщо пройде Сила і Честь - Смешку). Або тримати Уряд Шмигаля аж до початку Президентської кампанії. Благо завдяки вівторковим змінам до закону про державну службу він де-факто отримав можливість у ручному режимі впливати на Кабінет Міністрів, шляхом призначення на необмежений термін в.о. заступника міністра із широкими повноваженнями, якщо посада міністра є вакантноюТакий варіант дозволяє максимально довго утримувати моновладу в країні, хоча і з ризиком подальшої втрати рейтингу.

У будь-якому випадку, станом на зараз Офіс Президента не готовий на перевибори, оскільки діючий рейтинг дозволяє отримати фракцію у кількості 80-100 депутатів, а отже і монополію на владу.

Тож якщо перевибори до парламенту і відбудуться, то не раніше осені. За цей час всі ключові політичні гравці Європейська Солідарність, «Опозиційна платформа – За життя, "Слуга народу", Батьківщина, "Українська стратегія Гройсмана" мають шанси як наростити рейтинги, так і розгубити набутий політичний капітал.

Тож весна і літо обіцяють бути надцікавими та динамічними. А ми зі свого боку, для розуміння динаміки, будемо наприкінці кожного місяця аналізувати електоральну динаміку. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]