UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
18.11.2020 09:31

Що повязує Renaisco B.V., Морський термінал Евері та Бориса Козиря?

Політичний консультант, стратегування кампаній

Репутаційні ризики: чи варто на них зважати іноземцям, які розпочинають бізнес в Україні?

Нещодавно голландська компанія Renaisco B.V., яка є дочірнім підприємством швейцарської сировинної групи Glencore International, придбала понад 50% частки в статутному капіталі терміналу Евері в морському порту Миколаєва.

https://amcu.gov.ua/news/informaciya-pro-rishennya-amku-31072020

При цьому Морський термінал Евері входить до складу групи компаній OREXIM, афілійованої з колишнім нардепом Борисом Козирем, одним з тих, хто підписав подання, на підставі якого КСУ скасував статтю ККУ про незаконне збагачення, яка зобов'язувала держслужбовців давати пояснення про джерела їх доходів і доходів членів їх сімей. 

Скандальність подібних ініціатив легко пояснюється, зважаючі на специфічну славу, яку він має перед журналістами.

Зокрема він прославився "козирними" годинниками (Rolex Oyster Perpetual Day-Date II 41mm з 18-каратного білого золота так званої «президентської» серії) ціною квартири в Києві. В інтернеті такий годинник можна купити за 37 550 $, що за курсом НБУ одно більше 800 тис. грн.

Тренд на предмети розкоші, судячи з усього, був закоріненим у «козирної команди» миколаївського нардепа.

Наприклад, соратник Козиря генеральний директор групи компаній "OREXIM" Сергій Присяжнюк, заступником якого працює тато нардепа, носить годинник, оригінал яких варто 435 тис. грн.

Чи знають європейські партнери Козиря про його політичні успіхи? Адже кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні ввели в 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов'язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

І що західні партнери думають про те, що їх бізнес-партнер - PEP, що не порахував потрібним вказувати такий немаленький дохід в своїх деклараціях?

До речі, це далеко не перший раз, коли журналісти «підловлювали» Козиря на невиконанні обіцянок. Так перед обранням депутатом у 2014 году Козир пообіцяв, що розробить механізми відкликання народних депутатів, які не виконують своїх обіцянок. І цю обіцянку він сам не виконав: ніяких законодавчих ініціатив парламентарій не розроблена.

Також народний депутат обіцяв ініціювати законодавчу базу для функціонування Морської адміністрації України. Але нічого по цій темі так і не напрацював.

Проігнорував Козир і свою обіцянку надати на засіданні профільного комітету Верховної Ради проект каботажного судноплавства (плавання між портами однієї держави, без заходу в іноземні порти).

Подібні систематичні «зашквари», мало говорять про бізнес потенціал та компетенції Козиря.

Але вони точно говорять про етичні маркери, на які б мали зважати іноземні бізнес партнери перед тим як ухвалювати рішення.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]