UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
15.05.2020 11:01

IKEA вийшла на український ринок: що далі?

Політичний консультант, стратегування кампаній

Що зміниться з приходом IKEA для українських споживачів?

1. Чи правда, що шведська корпорація IKEA офіційно розпочала свою роботу в Києві з онлайн-магазину?

Так, дійсно IKEA запустили в Києві онлайн-магазин на базі ТРЦ Blockbuster. Однак оскільки в Україні діє карантин вони поки що почали працювати онлайн. Імовірно офлайн вони запрацюють після часткового скасування карантину. 

2. ТРЦ Блокбастер IKEA відкриває магазин у міському форматі - city store. На початковому етапі це оптимальний формат, який дозволяє «провести розвідку боєм» на українському ринку. Це невеликий магазин, який матиме офлайн та онлайн продавців. Магазин, матиме офлайн та онлайн продавців. Завдяки останнім можна, шукати продукти самостійно, через IKEA FAMILY. Перший подібний об’єкт було відкрито 23 жовтня в варшавському ТРЦ Blue City на площі всього 4800 кв. м

3. Що для IKEA змінилось цього разу в Україні порівняно з попередніми разами, коли вони хотіли зайти, але в них не виходило?

Так, дійсно це далеко не перша спроба вийти IKEA на український ринок. Але кожний раз вони відмовлялись через непередбачуваність та імовірну корупційність влади. Цього разу ситуація була кардинально іншою. Перші переговори з компанією IKEA в Давосі декілька років тому провів безпосередньо Кличко. На переговорах він дав персональні політичні гарантії, що компанія матиме максимальне сприяння, якщо відкриє магазин у Києві. Звісно, після переговорів тривала кількарічна поточна співпраця, яка завершилась успіхом. До речі, це далеко не перший успіх мера Кличка. Показово, що протягом кількох останніх років понад 60 відсотків усіх інвестицій та нових технологій в Україну приходять саме у столицю, що свідчить про довіру бізнесу та іноземних інвесторів до відкритості та прозорості процесів, які відбуваються в столиці. 

4. Що з цінами? 

Ціни адекватні та нижчі у порівнянні з багатьма іноземними та українськими виробниками. А оскільки зараз в українців купівельна спроможність впала то для українців це гарна новина, оскільки можна купити якісні товари за нижчими цінами. 

5. Які наслідки для українського ринку?

Прихід IKEA – знакова подія. На ринок вийшов сильний конкурент, який вплине на стратегію таких гравців як Епіцентр, “Нова Лінія”, Jysk. Останні точно будуть почувати себе дискомфортно. Однак від їхньої «міжвидової/міжмеблевої» боротьби точно виграє український споживач, який отримає кращий товар за нижчі ціни. 

6. Чи постраждають мілкі виробники меблів?

На мою думку – найближчим часом точно ні. По перше, вони працюють в іншій ціновій категорії, по друге їхні споживачі переважно мешканці невеликих міст та ОТГ, для яких алгоритм замовлення меблів в Інтернеті досить не зрозумілий. По третє, вони мають свою сталу базі клієнтів. Ну і по четверте, як правило вони роблять унікальні, а не штамповані меблі. Тому люди, які матимуть можливість та кошти будуть замовляти меблі у них.

Але поява IKEA підвищить конкуренцію, змушуючи їх робити меблі якісніше, дешевше, унікальніше. Ну і звісно вкладати додаткові кошти на рекламу. 

9. IKEA перша світова мережа яка прийшла на українські ринки?

Це не перший приїзд великої мережі в Україну. Серед тих хто прийшов варто згадати H&M. До речі, вони теж почали свою роботу в Києві, що свідчить про високу довіру бізнесу до місцевої влади. Звісно цих двох мереж не достатньо і Влада в Україні, Києві та інших містах мають працювати над тим аби до нас приходили мережі зі світовим ім'ям. Від цього виграє кожний українець.

10. Який наслідок це матиме для українців? 

Українці давно вже оцінили товари, що пропонує IKEA, та через відсутність компанії на ринку України, змушені користуватися послугами посередників, які доставляють продукцію до нашої країни. Тож українці виграють від появи IKEA на нашому ринку.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]