UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
09.12.2019 09:05

Що спільного між новим траншем МВФ, Януковичем та Нормандською зустріччю?

Політичний консультант, стратегування кампаній

Для того аби розібратися в цій ситуації нам треба повернутися рівно на шість років назад у далекий 2013.

У суботу сайт Офісу Президента повідомив радісну новину - за підсумками телефонної розмови з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою,Україна і Міжнародний валютний фонд досягли домовленості про нову програму співпраці.

В рамках нової Угоди Україна має отримати орієнтновно 5,5 млрд доларів за наступні майже три роки.

Інформаційний простір поділився на дві частини.

Перемога, казали одні - МВФ дав нам кошти!

Поразка, заперечували інші - МВФ нам кошти не дав! Цей телефонний дзвінок не більше ніж декларації про наміри. Для того аби ми отримали ці кошти потрібне ще рішення правління.

Істина як завжди лежить посередині.

Для того аби розібратися в цій ситуації нам треба повернутися рівно на 6 років назад у далекий 2013.

Так, нічого не сплутав – 2013 рік.

Тоді на фоні масових акцій протестів, та проблем з бюджетом Янукович хаотично шукав кошти для порятунку економіки.

Варіантів отримати кошти було три.

1. МВФ та ЄС. Європейські партнери готові були надати допомогу у розмірі від 5 до 10 млрд доларів. Натомість вони вимагали чотири речі. Провадити реформи, продовжити курс на Європу, припинити переслідувати політичних опонентів та відпустити Тимошенко лікуватися за кордон.

2. Китай. Китайці готові були надати кредит у розмірі від 15 до 20 млрд доларів. Натомість вони вимагали двох речей. Відкрити ринок землі для їхніх бізнесменів та «вирішити» питання Майдану. У будь-який спосію.

Ні перший ні другий варіант Януковича не влаштовував. Реформи та відпускати Тимошенко він не хотів. А віддавати землю китайцям було жалко – хотів лишити “Сім’ї.”

Тож лишався третій варіант – Росія. Останні оперативно надали кредит у розмірі 3 млрд доларів та пообіцяли найближчим часом дати ще 12 млрд.

Навзамін Янукович пообіцяв одне – Україна забуває про курс до ЄС та інтегрується до Митного Союзу. 

Ця новина збурила громадян, додавши нової енергії протестувальникам.

Чим це закінчилося ми всі пам’ятаємо. 

Протести переросли у криваве протистояння в центрі столиці, а потім у широкомасштабну війну з Росією і втратою частини територіі.

Пройшло шість років і ситуація повторюється майже один в один.

Україна знову перед не простим геополітичним вибором. У нас продовжуються проблеми з економікою, а отже нам потрібні кошти.

Росія, устами Коломойського, пропонує за капітуляцію та зраду євроатлантичного вектору фантастичні суми у розмірі десятків мільярдів доларів.

Але тепер Захід не робить такої помилки.

Напередодні Нормандської зустрічі МВФ та Посольство США дали чіткий сигнал «ми з вами.”

Окрім дзвінка з МВФ у суботу була заява Посольство США: “Ми стоятимемо пліч-о-пліч з Україною, допоки вона бореться з російською агресією, зміцнює верховенство права, створює здоровіший інвестиційний клімат, реформує оборонний сектор, бореться з дезінформацією та вживає необхідних заходів для забезпечення остаточної перемоги тих, хто стоїть на боці справедливості та гідності.”

Перекладаючи з дипломатичної мови це означає – збережете євроатлантичний вектор, продовжите реформи будуть кошти, підтримка та військова допомога.

Коли? Не раніше березня (найближче засідання правління МВФ у лютому).

Тож розцінюйте заяву МВФ як сигнал про підтримку України та Зеленського напередодні надважких перемовин.

Але до лютого включно ми маємо виконати домашнє завдання.

По перше не перейти на Нормандській зустрічі червоні лінії, зберігши незалежність України у протистоянні з Росією.

По друге, продовжити не прості реформи та перестати займатися популізмом і воювати з власним суспільством.

Зокрема.

Запустити реальний ринок землі, суттєво доопрацювавши діючий законопроект, який прописаний в угоду великим корпораціям. Припинити спекулювати на темі комунальних тарифів, переставши звинувачувати Кличка, Філатова, Садового та інших мерів у безгосподарності. Хочете зменшити тарифи – впроваджуйте програми з енергоефективності та енергозбереження, а не займатися голим популізмом.

Забезпечити незалежність банківської системи, переставши «кошмарити» банкірів (зокрема VAB банк) та НацБанк. Переглянути недавно ухвалену судову реформу, яку вже розкритикувала Венеціанська комісія. Закінчити воювати з ФОПами та профспілками, сівши з останніми за стіл переговорів, та відкликавши поданий зараз до МінЮсту проект Трудового кодексу.

І найголовніше - звільнитися від впливу Коломойського та токсичного оточення в обличчі Богдана.

Справимось - лишимось суб’єктами геополітики, отримаємо кошти, досягнемо суспільного консенсусу, проведемо реформи та почнемо економічний ріст..

Ні.... Навіть не хочу описувати негативні сценарії.

Тому зараз все в руках Зеленського та його Уряду.

А ми - проактивні громадяни, допоможемо Владі не зійти з «шляху істинного».

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]