UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
05.09.2019 10:41

Чи вдасться Офісу Президента захопити владу в столиці?

Політичний консультант, стратегування кампаній

Для успішного завершення рейдерської атаки на столицю, Офіс Президента має досягути чотирьох цілей.

Звільнення Кличка з посади голова КМДА – подальший логічний крок до монополізації Влади в країні. По суті, сьогодні напередодні місцевих виборів місцеві еліти отримали чіткий загрозливий сигнал: або на наступних місцевих виборах ви підтримуватимите/обиратимите наших ставлеників, або навіть якщо ваші кандидати переможуть, ми їх знищимо.

Для цього у Президента є всі важелі, включаючи вівторкові зміни до Конституції, якими розширяється вплив Зеленького на силовиків. Тому “місцеві еліти” ваш єдиний варіант – терміново, взявши «дари,» рухатись в бік Офісу Президента і спробувати домовитись.

Звісно, кожний обиратиме свій шлях, але всі вони чудово розуміють, що домовлятися з авторитаристами – невдячна справа.

Що стосується столиці то тут ситуація ще далеко не ясна. Сьогодні це лиш чергова битва у великому протистоянні, які останні місяці ідуть між Офісом Президента та Кличком.

З одного боку схема, яку затіяв Богдан ідентична тому, якою Янукович зґвалтував місцеве самоврядування у столиці, нав’язавши киянам Попова. А з іншого боку є одна суттєва різниця.

У далекому 2010 році, Черновецький перед звільненням призначив Олександра Попова своїм першим заступником. І саме на цій підставі Уряд Азарова звільнивши Черновецького призначив в.о. Попова.

Наразі Офіс Президента не зміг навязати Кличку свого ставленика і то ситуація із тим хто буде в.о. замість Кличка не зрозуміла. З одного боку Кличко має 9 замів, а з іншого у більшості це віддані йому люди, які навряд чи будуть штрейкбрехерами.

Та і в Київраді ситуація зовсім не та, яка була на початку літа. Кажуть за ці декілька місяців Кличко провів індивідуальну бесіду із більшістю депутатів, що дозволило йому станом на сьогодні зберегти більшість у міській раді. При чому, ця більшість тепер базується не тільки на його фракції. Допомогу нібито готові надати всі фракції окрім «Єдності» та групи Гусовського.

Окрім того Кличко декілька тижнів тому назад зробив хід конем, коли переєстрував юридичну адресу КМДА в одному із приміщень на Лукянівці. 

Тому, коли завтра призначений КабМіном гяулятер прийде на Хрещатик, йому чемно пояснять, що його місце на Лукянівці.

І поки гяуляйтер буде намагатися встановити контроль Кличка буде час аби через сесію створити виконком і перерозподіливши оперативно на свою користь організаційні та фінансові ресурси в столиці.

Ну і найголовніше. Сьогоднішні події в столиці засвідчили, що нова влада не впевнена, що зможе організувати переможні вибори міського голови. 

У них банально не має кандидата, який би хоч на половину у своїх рейтингах міг наблизитись до рівня Кличка.

Якби була така впевненість у своїх силах, то вони б просто оголосили перевибори у столиці. 

Найгірше у всій цій історії, те що звільненням Кличка Зеленський не намагається покращити їхній комфорт. Навпаки, після цього рішення є загроза, що матеріальні та фінансові активи столиці віддадуть на розграбування бізнес партнерам керівника Офіса Президента, а отже ситуація в столиці значно погіршиться.

Це погіршення кияни відчують на собі і тому вони не пробачать Офісу Президента такої наруги.

До речі, переконаний, що Кличко у боротьбі з авторитаризмом має повне право розраховувати на підтримку політиків першого ешелону. 

Бо наразі мова іде не тільки персонально про захист мера Кличка, але і про захист місцевого самоврядування в Києві та Україні в цілому.

Ляшко та Гройсман свою підтримку киянам вже висловили. Сподіваюсь підтримають киян партії ЄС, Голос, Самопоміч, Свобода та Батьківщина.

Тому ставити крапку у цьому протистоянні ще зарано - серйозна боротьба тільки починається.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]