UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
11.08.2018 13:42

Гривна "впала" за 27,24 - що далі?

Політичний консультант, стратегування кампаній

Міжнародні резерви України скоротиkись за липень на 1,3% або на 229,7 мільйона доларів і тепер становлять 17,75 мільярда доларів. Це у свою чергу негативно відбилося на курсі гривни.

НБУ на цьому тижні зробило заяву заявив, що Міжнародні резерви України на 1 серпня становлять 17,75 мільярда доларів, скоротившись за липень на 1,3% або на 229,7 мільйона доларів.

Причина зниження - здійснення платежів за державним боргом в іноземній валюті.

Оскільки у цьому році нам потрібно погасити ще майже 5 млрд доларів ситуація з курсом буде тільки погіршуватися. Це означає, що без траншу МВФ у розмірі 1,9 млрд $ нас імовірно чекає дефолт і долар по 50-60 грн, а на існуючу зарплату можна буде купити в 2-3 рази менше їжі і товарів.

Уникнути цього дуже просто - потрібно підняти ціну на газ для населення. Водночас, якщо ми піднімемо ціну на газ на 60% як того вимагає МВФ, це означатиме що Уряд автоматично повинен буде знайти додаткові кошти на субсидії громадянам. А отже нас імовірно чекатиме незапланована "дірка" у бюджеті, яку не зрозуміло як перекривати.
Поки можновладці шукають вихід долар за останні два тижні плавно перескочив психологічний рубіж у 27 грн і продовжує потихенько зростати. На негативні "курсові коливання, продовжуватимуть впливати й інші фактори активне проведення компаніями операцій по перерахування дивідендів за кордон (з початку липня з цією метою було куплено майже 300 млн доларів) і вихід нерезидентів з ОВДП (з початку липня обсяг ОВДП у портфелях нерезидентів скоротився майже на 1,3 млрд грн)"

Як результат на 13 серпня курс гривні до долара зупинився на рівні 27,24 гривні, а гривні до євро встановлений на рівні 31,21 гривні. 

Таке не зрозуміло очікування призводить до того, що окрім траншу від МВФ у нас продовжує бути заблокованою допомога від Євро Союзу у розмірі 1 млрд доларів та майже аналогічний транш від Світового банку.

То може краще все ж таки не затягувати і прийняти рішення по ціні на газ максимально швидко ніж спокійно очікувати тотального колапсу економіки?

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]