UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
23.11.2017 17:54

Нова наглядова рада "Нафтогазу" - продовження чи зупинка реформи?

Політичний консультант, стратегування кампаній

Вчора КабМін прийняв кадрове рішення, яке мало "відбилось" в інформаційному проторі хоча стосуєтсья безпосередньо кожного з нас. Мова йде про призначення нових членів Наглядової ради НАК "Нафтогаз України."

Трохи історії питання. Після неодноначного звільнення у вересні незалежних членів, в наглядовій раді лишився лиш один представник. Це поставило під загрозу отримання у грудні цього року нового кредиту від ЄБРР на закупівлю і закачування газу, який дозволяв би стабілізувати фінансову ситуацію компанії.

По суті в КМУ був не простий вибір:

1) Протягом наступних 3-4 місяців іти по всім процедурам і обирати нову наглядову раду. У такому випадку у цьому році про кредит можна було б забути. Не варто пояснювати як би це вплинуло на роботу компанії в опалювальний період?

2) Взяти політичну відповідальність, змінити процедуру і дообрати новий склад наглідової ради до кінця листопада

На початку листопада КабМін взяв політичну відповідальність на себе і прийняв політичне рішення, яким відтепер наглядова рада компанії призначатиметься не на підставі конкурсного відбору, як це передбачено законодавством, а рішенням акціонера, тобто, Кабінету міністрів.

Загалом вчора було призначено 7 нових членів серед яких чотири іноземці та три українці. 

  • Клер Спотісвуд (Великобританія), директор компанії «Gas Strategies». Має значний досвід виконавчого керівника і регулятора, а також досвід рівня ради директорів в нафтогазових галузях і корпоративному управлінні;
  • Бруно Лескуа , займав вищі посади у Французькому енергетичному секторі, включаючи відповідальні посади по ядерних операціях «Electricite de France» (EDF). Займався одними із найбільших угод і проектів в секторі електроенергетики та газу в Європі за останні два десятиліття;
  • Амос Хохштайн , працював членом Бюро енергетичних ресурсів США. В 2014 року став Спеціальним посланником і координатором з міжнародних енергетичних питань в адміністрації Обами;
  • Стів Хейсом (Канада), один з кращих у світі експертів з розвідки і видобутку газу, був старшим віце-президентом "7th Generation Energy"
  Також призначили трьох представників держави:
  • Володимир Демчишин (зберіг місце з попереднього складу Наглядової Ради);
  • Олександр Гриценко , голова правління Укрексімбанку;
  • Сергій Попик , радник Прем’єр-міністра України з міжнародних питань.

Водночас оскільки у новій Наглядовій раді більшість мають залучені іноземні спеціалісти це дає підстави КабМіну стверджувати про незалежність цього органу і те що це дозволить допомогти менеджменту «Нафтогазу» у впровадженні європейських підходів до розвитку компанії

Перед новою наглядовою радою КабМін поставив не прості завдання: підвищити ефективність роботи компанії, швидко провести розділ постачання, добування і трейду, забезпечити різке зростання видобуток українського газу, підвищення ефективності управління компанією, зменшення її витрат, збільшення доходів, сприяння демонополізації ринку, що дозволить, за рахунок механізмів конкуренції, знизити фінансове навантаження на споживачів енергоресурсів – як промислових, так і побутових.

Крім того, Глава Уряду зазначив,  що Уряд в рамках реалізації Енергетичної стратегії та плану «Україна – 2020» виступає за повну демонополізації ринку газу та завершення реформування «Нафтогаз України». Стратегічне завдання – зробити Україну повністю енергонезалежною.

Ми ж у свою чергу будем уважно спостерігати та аналізувати кожен крок Наглядової ради. І тільки час та реальні досягнення покажуть наскільки вони професійні та незалежні.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]