Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
23.11.2017 17:54

Нова наглядова рада "Нафтогазу" - продовження чи зупинка реформи?

Політичний консультант, стратегування кампаній

Вчора КабМін прийняв кадрове рішення, яке мало "відбилось" в інформаційному проторі хоча стосуєтсья безпосередньо кожного з нас. Мова йде про призначення нових членів Наглядової ради НАК "Нафтогаз України."

Трохи історії питання. Після неодноначного звільненняу вересні незалежних членів, в наглядовій раді лишився лиш один представник. Цепоставило під загрозу отримання у грудні цього року нового кредиту від ЄБРР назакупівлю і закачування газу, який дозволяв би стабілізувати фінансову ситуаціюкомпанії.

По суті в КМУ був не простий вибір:

1) Протягом наступних 3-4 місяців іти по всімпроцедурам і обирати нову наглядову раду. У такому випадку у цьому році прокредит можна було б забути. Не варто пояснювати як би це вплинуло на роботукомпанії в опалювальний період?

2) Взяти політичну відповідальність, змінити процедуруі дообрати новий склад наглідової ради до кінця листопада

На початку листопада КабМін взяв політичнувідповідальність на себе і прийняв політичне рішення, яким відтепер наглядоварада компанії призначатиметься не на підставі конкурсного відбору, як цепередбачено законодавством, а рішенням акціонера, тобто, Кабінету міністрів.

Загалом вчора було призначено 7 нових членів середяких чотири іноземці та три українці. 

  • Клер Спотісвуд (Великобританія), директоркомпанії «Gas Strategies». Має значний досвід виконавчого керівника ірегулятора, а також досвід рівня ради директорів в нафтогазових галузях ікорпоративному управлінні;
  • БруноЛескуа , займав вищі посади уФранцузькому енергетичному секторі, включаючи відповідальні посади по ядернихопераціях «Electricite de France» (EDF). Займався одними із найбільших угод іпроектів в секторі електроенергетики та газу в Європі за останні двадесятиліття;
  • АмосХохштайн , працював членом Бюро енергетичнихресурсів США. В 2014 року став Спеціальним посланником і координатором зміжнародних енергетичних питань в адміністрації Обами;
  • СтівХейсом (Канада), один з кращих у світіекспертів з розвідки і видобутку газу, був старшим віце-президентом "7thGeneration Energy"
  Також призначили трьох представників держави:
  • Володимир Демчишин (зберіг місцез попереднього складу Наглядової Ради);
  • ОлександрГриценко , голова правління Укрексімбанку;
  • СергійПопик , радник Прем’єр-міністра Україниз міжнародних питань.

Водночас оскільки у новій Наглядовій раді більшістьмають залучені іноземні спеціалісти це дає підстави КабМіну стверджувати пронезалежність цього органу і те що це дозволить допомогти менеджменту«Нафтогазу» у впровадженні європейських підходів до розвитку компанії

Перед новою наглядовою радою КабМін поставив не простізавдання: підвищити ефективність роботи компанії, швидко провести розділпостачання, добування і трейду, забезпечити різке зростання видобутокукраїнського газу, підвищення ефективності управління компанією, зменшення їївитрат, збільшення доходів, сприяння демонополізації ринку, що дозволить, зарахунок механізмів конкуренції, знизити фінансове навантаження на споживачівенергоресурсів – як промислових, так і побутових.

Крімтого, Глава Уряду зазначив,  що Уряд в рамках реалізаціїЕнергетичної стратегії та плану «Україна – 2020» виступає за повнудемонополізації ринку газу та завершення реформування «Нафтогаз України». Стратегічне завдання – зробити Україну повністюенергонезалежною.

Ми ж у свою чергу будем уважно спостерігати та аналізувати кожен крок Наглядовоїради. І тільки час та реальні досягнення покажутьнаскільки вони професійні та незалежні.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net