UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
23.10.2017 21:01

Імовірні тренди і тенденції 2018 року через призму соціології

Політичний консультант, стратегування кампаній

Оприлюднена сьогодні виборча соціологія продемонструвала низку важливих тенденцій, які визначатимуть політичні тренди наступний рік.

1) Лідери виборчих перегонів вже рік не змінні: БПП-Солідарність та Батьківщину продовжують розділяти 2-3%. Цим результатам сприяє сталий електорат, які мають політсили, розгалужені партійні структури, чітке позиціонування у свідомості суспільства Влада/Опозиція.  
 
2) Цього разу третє електоральне місце дісталося Анатолію Гриценку (8.9%), а не Вадиму Рабіновичу (6,8%). Ріст рейтингу Гриценка імовірно повязаний з його атиповою присутністю останнім часом на більшості провідних інформаційних каналах. Падіння рейтингу Рабіновича було очікуване. ТелеПолітик, який не має власної партії, мережі, регіональних осередків приречений на поступове електоральне падіння. Якщо нічого не зміниться падіння триватиме і надалі. 
 
3)Рейтинги "Опозиційного блоку" (8,6%), Радикальної партії Ляшка (6,5%), "Об’єднання "Самопоміч" (5,9%), Об'єднання правих партій ("Свобода", "Правий Сектор", "Національний корпус") (4,2%) лишились незмінні. Партії продовжують вести "тихе політичне життя" намагаючись не робити різких рухів і не втрати наявні рейтинги. 
 
4) Політики, які намагались розіграти "радикальну електоральну карту" нараз не отримають від цього електоральних дивідентів. Ключова причина - не вірна ставка та оцінка протестних настроїів українців. Ми закрита, консервативна нація, яка дуже обережно і з недовірою ставить до спроб радикалізувати ситуацію. Тому дії політиків, які намагають підняти громадян на нову революцію в цих умовах не приносять їхнім авторам електоральних дивідентів. 

Які електоральні резерви мають політичні сили? Для відповіді на це питання треба дивитись Президентські рейтинги. Проведені за останні кілька місяців Освітня та Пенсійна реформи дозволили вирости рейтингу Премєра Гройсмана до 4%. Також незмінний рейтинг у 2% має в.о. Голови партії Солідарність В. Кличко. І хоч соціологи міряли їх окремо цілком очевидно, що це потенційний електоральний резерв Петра Порошенка у першому турі. Тимошенко наразі такого електорального резерву у першому турі не має. Аналізувати імовірний другий тур наразі зарано, занадто багато невідомих. 
 
Варто звернути ще на два результати опитування: 
 
1) Не визначилось із своїм вибором 20% виборців.
   
2) вперше був оприлюднений Президентський рейтинг Святослава Вакарчука. Він складає 6,6%.

Наступний рік проходитиме під призмою двох тенденцій: боротьба партій та політиків за 20% електоральний шматок "не визначених".

Спроба окремих "політиків" та "бізнесменів" крутити Президентський бренд "Вакарчука." Про імовірність балотування Вакарчука експерти говорять давно. Технологи навіть повязують концерт С. Вакарчука, який запланований на 24.08 2018 року у Києві, із офіційним початком його виборчої кампанії. Якщо Президентські амбіції Вакарчука це дійсність, а не фантазії експертів  ;)  з початку наступного року ми побачимо зростання його публічної активності.
Підсумовуючи, наступний рік не варто очікувати на революційні сценарії. Країна плавно підходить до планових виборів. Партії та кандидати готуються, накачуючи електоральні та ресурні мязи. Якщо (наприклад у серпні) не зявиться "чорний лебідь" все саме цікаве почнеться наступної осені  :)   

P.S. одразу засвідчую, що довіряю результатам соціології Центру Розумкова. За понад 15 років діяльності не памятаю жодного разу, коли б вони дали не вірну соціологію.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]