UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
22.06.2016 18:04

Останній шанс зробити все правильно

Політичний консультант, стратегування кампаній

В Україні склалася давня традиція, коли новопризначені прем'єри їздили на своєрідні “оглядини” та презентації своїх програм до Брюселя, Москви та Вашингтону. Однак оскільки східний вектор розвитку вже не є актуальним, очільники Уряду їздять відтепер лише н

Минулого тижня Володимир Гройсман відправився у перший такий тур до Вашингтону. Але незважаючи на важливість візиту, українські ЗМІ приділили йому на диво мало уваги. Таке негласне замовчування викликає багато запитань, особливо зважаючи на рівень зустрічей, які проводив прем'єр та результати, які були досягнуті. 
 
Для адміністрації Білого дому Володимир Гройсман не “новачок,” але очевидно, що американці хотіли почути, які реформи планує робити Уряд найближчим часом.  
 
Карта реформ, яку представив прем`єр включала наступні пріорітети:
 
- реформа митниці (спрощення оформлення товарів, запровадження засобів відеофіксації огляду, колективний огляд вантажу,  усунення людського фактору від впливу на бази даних, тощо );
 
- реформи в енергетиці (завершення реорганізації «Нафтогазу», яке так і не завершив Уряд Яценюка, ставка на збільшення видобутку електроенергії з водних джерел майже в два рази, реформування вугільної галузі, девирсифікація джерел енергопостачання);
 
- продовження децентралізації;
 
- модернізація армії; 
 
- боротьба з корупцією.
 
Представлена карта реформ викликала у американців певну довіру, результатом чого стало надання українським урядовцям 220 млн. доларів допомоги на проведення реформ. Ключове в цьому рішенні є не сума, а те, що адміністрація Білого дому задекларувала своє бажання співпрацювати з оновленою командою Кабміну. Також після переговорів Уряд отримав 1 млрд. кредитів від Світового Банку на інфраструктурні проекти будівництва доріг.
 
Але українським урядовцям не потрібно “відпочивати на лаврах.” Фраза Джо Байдена: «Зараз останній шанс зробити все правильно» фактично вказує на те, що в очах американців Володимир Гройсман, тепер несе персональну відповідальність за реалізацію реформ та зміни в країні. Але на цьому непростому шляху прем'єр та народ України будуть мати підтримку з боку Уряду США.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]