UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
20.05.2016 13:37

Недооцінена корупція: як взяти місцевих політиків під контроль?

Політичний консультант, стратегування кампаній

Мало не щодня через усі канали комунікації на вуха українців ріками ллються рішучі заяви партійних лідерів про переконливу боротьбу на антикорупційному фронті. Втім, менш помітними і для журналістів, і для правоохоронних органів чомусь залишається буденна

Активісти громадських організацій фіксують сотні і тисячі випадків зловживань з боку місцевих депутатів, мерів, чиновників. Організувати «сімейний бізнес» на коштах громади на місцях не втрачають нагоди представники жодної із політичних сил.

Більше того, подібна корупційна діяльність стає гарним підґрунтям для створення нетипових політичних коаліцій на місцях, відмінних від коаліційної парламентської більшості, сформованої фракціями «БПП» та «Народного фронту». Як приклад можемо згадати співпрацю між депутатами різних за ідеологічними поглядами політичних фракцій у місцевих радах Ужгороду («Батьківщина» + «Відродження»), Київська обласна рада (Радикальна партія + «Батьківщина» + «УКРОП»), Запоріжжя (Опозиційний Блок + «Самопоміч»). І така тенденція об’єднання на базі корупційної ідеології притаманна усім без виключення регіонам України.

Це не може не викликати відчуття когнітивного дисонансу. Громадські активісти готові продемонструвати реальні приклади з усіх регіонів країни, в яких щодня місцеві депутати, мери, сільські голови різних політичних партій брутально крадуть майно громад.

Так, керівник КП «Львівводоканал» Валентин Вольський, призначений міським головою Андрієм Садовим (лідер партії «Самопоміч») у 2013 році, лише на одному тендері (!) здійснив низку порушень, в результаті яких наніс збитків бюджету міста майже на півмільйона гривень.

Директор ДП «Брошнівське лісове господарство» Ігор Коляджин який на місцевих виборах 2015 року був кандидатом в депутати до Івано-Франківської обласної ради від політичної партіїВО «Батьківщина», здійснив протиправні дії під час визначення переможця тендерної закупівлі пального. Як наслідок, було неправомірно укладено договорів на суму 5 млн. 444 тис. грн., збитки держави склали більше 408 тис. грн.

Депутат Херсонської міської ради від фракції політичної партії «Укроп», начальник Інспекції з контролю за благоустроєм та санітарним станом м. Херсона Олена Мазур через підставних осіб придбала за бюджетні кошти власний автомобіль. Збитки становлятьблизько 60 тис. грн.

Через неефективні дії депутатів від партії «Свобода» у міськраді Івано-Франківська громадські активісти зуміли зупинити дерибан близько 94 млн. грн., що стосувалися закупок у сфері ЖКХ. За підрахунками громадських активістів, подібні корупційні дії міських голів та депутатів місцевих рад всіх політичних спрямуваньтільки в системі ЖКХ сягають збитків у розмірі понад 5-6 млрд. грн. щорічно!

На жаль, правоохоронні органи та суди чомусь вчасно не виявляють цих порушень. Лише зусиллями активістів громадських організацій, а не правоохоронних органів, вдається виявляти та блокувати подібні корупційні схеми. Так само «сліпими» залишаються й керівництво партій в центрі.

Перші спроби систематизації подібних корупційних злодіянь на місцях вже дають чітку картину найбільш типових корупційних «схем», серед яких:

· передача через корупційні схеми комунального майна громади в оренду наближеним особам;

· розподіл між фракціями або наближеними до мера осіб посад керівників комунальних підприємств міста;

· не законне збагачення на тендерах;

· зловживання бюджетними коштами громади.

Тобто, гроші громади роздаються депутатам, фірмам, якими вони володіють безпосередньо, через родичів чи підставних осіб, або через комунальні підприємства, які контролюються їхніми ставлениками.

На центральному рівні керівництво партій усі закиди на їх адресу відкидають. Наразі залишається сподіватися лише на принциповість нових правоохоронних органів та на справедливе рішення судів. Втім, виявлення та блокування корупційних змов серед депутатів місцевих рад – це вже перемога для всієї громади. Тепер головне знайти дієвий механізм, як протистояти таким проявам корупції саме на регіональному рівні.

Спробувати змінити реальність пропонують громадські активісти. Понад місяць назад у Києві ряд регіональних ініціатив прийняли рішення заснуватиВсеукраїнський рух громадських ініціатив «Під контролем» саме для системної та професійної боротьби з корупціонерами на місцях.Активісти Руху разом із небайдужими громадянами планують виявляти та оскаржувати злочинні схеми, передавати цю інформацію новоствореним антикорупційним органам та у секретаріати відповідних партій.Зафіксовані порушення оформлятимуться у заяви про злочин та відправлятимуться у НАБУ та Генпрокуратуру з вимогою притягнути місцевих політиків до відповідальності. Повідомлення про факти корупційної діяльності місцевих політиків передаватимуться до керівних органів політичних партій з вимогою вплинути на них. Побачимо, як вони будуть реагувати на подібні випадки.

А ще таргани бояться світла! Тож, ми максимально висвітлимо подібні випадки. Для наочності факти порушень фіксуватимуться у базі корупціонерів «Барометр політичної корупції» та у Рейтингу корупціонерів політичних партій.

Тож, не дамо шансів для чергових #зрад, а разом змінюймо ситуацію на краще. Громади мають реальну можливість взяти місцевих політиків під контроль!

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]