UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
23.10.2015 16:39

Як великі партії пручаються антикорупційним змінам на місцях

Політичний консультант, стратегування кампаній

Як партії збираються впроваджувати нове антикорупційне законодавство у місцевих радах через своїх депутатів після місцевих виборів

Напередодні виборів партії знову обіцяють купу дурниць. Хтось через міські ради збирається відновити територіальну цілісність, хтось – знизити тарифи, треті збираються просто зберегти країну, не уточнюючи в якому саме вигляді. Партії добряче лихоманить перед 26 жовтня, а разом з ними температура підіймається у всієї країни.

Звісно, язиком молоти – не дрова колотити. Але ми, члени Коаліції «Прозорі Ради», спробували витягнути з політиків іще одну, максимально просту і зрозумілу обіцянку. Ні, не про тарифи або армію. Ми попросили партії пообіцяти, що вони змусять своїх депутатів у місцевих радах почати виконувати антикорупційне законодавство.

Справа в тому, що У 2014-2015 роках Верховна Рада прийняла ряд важливих антикорупційних законів, які направлені на протидію корупції на місцях. Проте в самих місцевих радах ці норми так і не запрацювали – депутати міськ- та облрад саботують їх впровадження. І ми запропонували керівництву партій підписати меморандум, який передбачає, що майбутні депутати місцевих рад від їх політсил внесуть і підтримають зміни до нормативних документів рад щодо виконання давно прийнятих на всеукраїнському рівні законів.

Зокрема, меморандум передбачає запровадження доступу громадян на засідання міської ради, її комітетів, комісій, оприлюднення рішень сесії ради, виконкому, порядку публікації проектів рішень, порядку звітування депутатів перед громадою, порядку запобігання конфлікту інтересів, механізму ініціювання громадських слухань, місцевої ініціативи тощо. З одного боку, нічого складного або екстраординарного. З іншого – саме ці норми, як показав моніторинг 56 місцевих рад, який здійснювали члени коаліції «Прозорі Ради», здебільшого досі не виконуються на місцях.

Який результат переговорів з партіями? Лише партії «Самопоміч», «УКРОП», «Сила Людей», «Демократичний Альянс», «Народний Контроль», «Громадянська позиція» та «Відродження» погодилися на всеукраїнському рівні підтримати зміни. Натомість такі партії як «БПП-Солідарність», «Батьківщина», «Радикальна партія», «Опозиційний блок» та ряд інших популярних партій не пішли на підписання меморандуму.

Звісно, прямої відмови не давав ніхто – керівництво партій, підтримуючи на словах необхідність виконання саботованих місцевими депутатами законів, чіплялися за будь-які відмовки, лишень би не засвідчувати свою обіцянку документально.

На щастя, на рівні обласних та міських осередків у 17 регіонах, де активісти коаліції вели кампанію, найбільші політчині партії більш радо підписували меморандум.

На рівні обласних осередків партій найкраще підписали меморандуми Самопоміч (82%), Демократичний Альянс та Сила Людей (по 75%) «Громадянська позиція» (60%), Батьківщина 56% Найгірше Наш край 30%  «Відродження» (20%) , «Свобода» (20%) та «Опозиційний блок» (17%).

На міських осередків партій міст-обласних центрів найкраще підписують меморандуми «Демократичний Альянс» (88%), “Сила Людей” (83%) «Самопоміч» (80%) Громадянська позиція (71%) та «Укроп» (69%), найгірше – «Опозиційний блок» (14%), «Наш край» (30%).

Підписання цього меморандуму добре показує, хто є хто в українській політиці. Молоді, але маловпливові партії (за винятком «Самопомочі») радо йдуть на співпрацю і погоджуються щодо необхідності змін у системі. Натомість топові провладні  партії, які мали би бути рушієм реформ та змін, відсиджуються в тіні і закони для них неписані. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]