UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
08.10.2015 08:54

Чи позбавлять депутати впливу олігархів на партії?

Політичний консультант, стратегування кампаній

Напередодні фінального голосування законопроекту 2123а «Про подолання політичної корупції» депутати намагаються нівелювати його ключові норми.

Законопроект № 2123а «Про подолання політичної корупції» передбачає завпровадження державного фінансування політичних партій і запровадження нових принципів прозорості і підзвітності політичних партій.

Окрім того експерти, які представляли міжнародні та українські організації, а це зокрема IFES, Центр політичних студій та аналітики і Transparency International Україна, прописали у законопроекті адміністративну і кримінальну відповідальність за порушення порядку фінансування політичних партій з боку фізичних та юридичних осіб. Це стосується також і фінансування передвиборчої агітації, агітації з питань місцевого або всеукраїнського референдуму, фінансування статутної діяльності партій фізичними та юридичними особами. Окрім суворих штрафів законопроект передбачає також позбавлення волі строком від двох до трьох років.

Інфографіка фінансування фін.png

Однак напередодні фінального голосування, яке має відбутися сьогодні у четвер, депутати роблять чергову спробу вихолостити законопроект, виключивши ці ключові норми.

Цього разу ініціатором став народний депутат України член фракції Блоку Петра Порошенка Руслан Князевич, який посилаючись на висновок юридичного управління парламенту, пропонує декриміналізувати статті про покарання за "Порушення порядку фінансування політичних партій, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму".

Зокрема це стосується статтей, в яких йдеться, щ о “подання завідомо недостовірних відомостей у звіті партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або у фінансовому звіті про надходження та використання коштів виборчого фонду партії, місцевої організації партії, кандидата на виборах карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Так само він пропонує вилучити статтю, в якій йдеться мова про те, що «будуть каратися фізичні та юридичні особи, які роблять умисне (підставне) фінансування партій чи кандидатів, у великих розмірах у тому числі для здійснення передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму. Окрім штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян можуть накладатися санкції у вигляді або виправних робіт на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та із спеціальною конфіскацією.» 

Також Князевич пропонує виключити із законопроекту ще дві ключові норми. Перша стосується того, що політична партія, а також місцева організація політичної партії, яка в установленому порядку набула статус юридичної особи, зобов’язані після відкриття рахунків в установах банків України повідомляти про це протягом трьох банківських днів Рахункову палату та Національне агентство з питань запобігання корупції. Друга, що п ід час отримання платіжного документа на здійснення грошового внеску на підтримку партії установа банку України зобов’язана встановити, чи має особа, від якої отримано відповідний платіжний документ, право здійснювати внесок відповідно до частин першої – третьої цієї статті. Якщо установою банку України буде встановлено, що відповідна особа не має права здійснювати такий внесок, платіжний документ на здійснення грошового внеску не приймається.

Але самою небезпечною для законопроекту та ідеї подолання політичної корупції є остання правка, якою Князевич пропонує виключити із законопроекту абзац, про те, що “під час підготовки у встановленому порядку проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» передбачити фінансування у повному обсязі заходів, передбачених цим Законом.” Якщо депутати її підтримують то існує значний ризик, що МінФін не знайде коштів у державному бюджеті на 2017 рік для реалізації прийнятого закону. 

Ці та інші правки, які нівелюють законопроект, розглядатимуться сьогодні і завтра на засіданні комітету з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю. І вже сьогодні у четвер ми зможемо остаточно побачити хто у сесійному залі хоче реально боротися з політичною корупцією, а хто має лише бажання створити черговий симулякр для того, щоб отримати наступний транш з боку Міжнародного Валютного Фонду.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]