UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
06.08.2015 14:56

Легітимність місцевих виборів під загрозою

Політичний консультант, стратегування кампаній

Президент підписав новий закн про місцеві вибори через 14 днів після того як стартувала виборча кампанія по старому закону. Оскільки закон не має зворотньої сили то по якому закону має відбуватися виборча кампанія - старому чи новому?

Через 14 днів після офіційного старту виборчої кампанії до місцевих рад Президент підписав Закон України Про місцеві вибори. Останні кілька тижнів в експертному колі “поширювались” кілька версій нового закону, який ніби то пішов на підпис Президенту. Попередній аналіз цих документів, показав, що він мав кілька ключових відмінностей від версії, яка була проголосована в парламенті. Зокрема, ніби то у новому законі, який був направлений Президенту не зменшувалась кількість депутатів місцевих рад, передбачалося, що висування мерів у містах понад 90.000 відбувається виключно від політичних партій, а у виборчому бюлетені буде публікуватися обмежена інформація про кандидатів - ПІБ кандидата та його партійність.

Однак ключова проблема новоприйнятого закону полягає в тому, що виборчий процес у місцеві ради стартував два тижні тому по старому виборчому закону. І оскільки законотворчий процес не має зворотньої сили, то це означає, що закон, який буде опублікований завтра 7 серпня, стосуватиметься не цієї, а наступної виборчої кампанії. Ці ж вибори мають відбуватися за старим законом 2010 року, який передбачає змішану систему виборів 50 / 50.

Яким чином ЦВК збирається виходити з цієї ситуації наразі не зрозуміло. Але якщо не буде знайдене юридично вірне рішення це означатиме, що легітимність місцевих виборів стоїть під серйозною загрозою

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]