UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
02.07.2015 14:26

Рахункова Палата як інструмент контролю за публічними коштами

Політичний консультант, стратегування кампаній

2 липня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №2072 «Про рахункову палату», який розроблявся у співпраці з громадськими експертами, в тому числі і представників Центру політичних студій та аналітики. За проголосувало 255 депутатів.

Прийняття Закону це важливий крок після якого має йти швидке та коректне впровадження та виконання закону.

Законопроект пропонує закріпити повноваження Рахункової палати стосовно здійснення аудиту ефективності та фінансового аудиту, зокрема, щодо надходження коштів до Державного бюджету України та їх використання, у тому числі щодо:

– коштів, наданих місцевим бюджетам у вигляді трансфертів, фондам загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування;

– фінансування і виконання загальнодержавних та інших державних програм;

– дотримання бюджетного законодавства;

Окрім цього, проектом визначається склад та структура Рахункової палати, правовий статус її членів та державних службовців її апарату, а також організація роботи, порядок діяльності Рахункової палати та відносини з  іншими державними органами.

Проектом  передбачається конкурсний добір членів Рахункової палати, та обрання Голови та Заступника з-поміж членів Рахункової палати, які пройшли конкурсний добір. Це створює передумови політично незалежного, професійного складу Рахункової палати, яка повинна контролювати доходи і видатки.

Рахункова палата складатиметься з 15 членів, строк повноважень яких становитиме дев’ять років без права призначення на новий строк. Виключення можливості повторного строку перебування на посаді членів Рахункової палати відповідає досвіду європейських країн, зокрема Великої Британії і ФРН.

Для забезпечення реалізації принципу гласності у діяльності Рахункової палати передбачено утворення при Рахунковій палаті за участю інститутів громадянського суспільства Громадської ради.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]