UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
18.06.2015 14:10

МінЮст пішов на поступки громадськості

Політичний консультант, стратегування кампаній

Уряд відкликає свій законопроект "Про державне фінансування політичних партій" №2563 на користь законопроекту розробленого Центру політичних студій та аналіитки та іншими громадськими експертами

Міністерство Юстиції відкликає свій законопроект №2563 “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України стосовно фінансування діяльності політичних партій”. Цим кроком міністерство вирішило підтримати аналогічний законопроект, розроблений громадськими експертами Центру політичних студій та аналітики, Transparency International, ЧЕСНО та групою народних депутатів. Про це заявив Міністр юстиції Павло Петренко у своєму facebook.

Відкликання закону відбулося після кампанії з громадського тиску, яку ініціював Центр політичних студій та аналітики.  Кампанію стосувалася невідповідності урядового законопроекту європейським стандартам прозорості та підзвітності партій. Раніше експерти Центру знайшли у законопроекті 4 корупційні ризики, а також  4 загрози, які здатні нівелювати його  позитивні новації. Експерти закликали відкликати законопроект для уникнення існуючих в ньому корупційних ризиків.

Це сильний крок з боку Уряду, але тепер громадськість чекає, що коаліція теж підтримає громадський закон щодо фінансування політичних партій. Прийняття цього закону включене і у антикорупційну стратегію, прийняту парламентом, і у пункті 2.3.1.3 плану дій з візової лібералізації. Від прийняття закону залежить і надходження коштів від міжнародних кредиторів, і можливість для українців вільно подорожувати Європою без віз».

На жаль, у Верховній Раді вже почалися підкилимні ігри, спрямовані на те, щоб законопроект не був прийнятий. «За нашою інформацією, деякі депутати Ради вже докладають зусиль, щоб провалити законопроект, адже він позбавить їх доступу до «олігархічної кормушки». Голосування за цей законопроект стане справжнім тестом на готовність українських політиків стати прозорми та підзвітними народу.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]